Depremler niye arttı?

Konu biraz sohbete kayıyor gibi. Konu sahibi neden arttığını merak edip görüşlerimizi almamızı istemiş. Uzun uzun sohbet edip konuyu boş yere doldurmamalıyız bence.

Bakın arkadaşlar bu şöyle bir şey siz yaşadığınız için buradasınız eğer uzun bir deprem olursa 4. kattan aşağı inen birisi merdivenler arasında kalır ve can verir eğer bu bashedilen konumda yani yaşam üçgeninde deprem çantası ile bulunursanız yaşama oranınız artar yapmanız gereken şey şu evdeki herkese durdumu sesli bir şekilde bildirmek ve sağlam bir yere çökmeleri için uyarmak sonra sizde güvendiğiniz bir eşyanın altına tam altına değil eğer çok sağlam değilse kenarına bacaklarınızı kırıp orada beklemek çok geçmeden güçlü bir depremde bina yıkılıcak ve sizi 12 saat içinde kurtarıcaklardır ama bunu yapmazsanız sağlam bir depremde haberlerde görülen X kişi öldü sayısına katkıda bulunmak dışında bir şey yapmazsınız.

Evet hocam, ben de yapmadım çök kapan olayını, zaten yapamazdım, yapsaydım monitör kafama düşebilirdi, ben direk dış kapıyı açıp, geri dönüp, aileme koşup güvenli alanda eşyaların olmadığı yerde beklettim, sonradan binadan çıktık, iyi ki de kısa sürdü, ve evet, deprem olduğu zaman çok etkilendim, kafam sallanıyordu 2 günden beri, daha bugün kendime gelebildim, Allah göstermesin bir daha.
Kendine gelebildiğine sevindim hocam, tekrardan çok geçmiş olsun. Hocam ama sanırım biz bu deprem işini konuştuğumuz kadar, devlet konuşmamıştır.
Bakın arkadaşlar bu şöyle bir şey siz yaşadığınız için buradasınız eğer uzun bir deprem olursa 4. kattan aşağı inen birisi merdivenler arasında kalır ve can verir eğer bu bashedilen konumda yani yaşam üçgeninde deprem çantası ile bulunursanız yaşama oranınız artar yapmanız gereken şey şu evdeki herkese durdumu sesli bir şekilde bildirmek ve sağlam bir yere çökmeleri için uyarmak sonra sizde güvendiğiniz bir eşyanın altına tam altına değil eğer çok sağlam değilse kenarına bacaklarınızı kırıp orada beklemek çok geçmeden güçlü bir depremde bina yıkılıcak ve sizi 12 saat içinde kurtarıcaklardır ama bunu yapmazsanız sağlam bir depremde haberlerde görülen X kişi öldü sayısına katkıda bulunmak dışında bir şey yapmazsınız.
Hocam dediğin şeyleri biliyorum ama, panik ve korku öyle bir şey ki o sırada insana her şeyi yaptırabilir.
Önemli olan da sakin ve soğuk kanlı olmak.

Üzerinde yaşadığımız taş parçası yaşlanıyor, yaşlanan her şey gibi o da ölmeye mahkum. Zaten yaşlılık da beraberinde hastalıklar getirir, ki depremler de Dünya'nın hastalıkları diyebiliriz ve hastalıkları da yaşlandıkça artıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı