Depremzedelere "geberin" yazan çocuğa savcılıktan kompozisyon yazma cezası verildi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cezaya karşı çıkanları anlamıyorum. Bunu yapan 14 yaşında bir ÇOCUK. Yetişkin aklına sahip değil. Verilen ceza gayet yerinde bir ceza.
Senin annen baban enkaz altında kalsa, bu çocuk da onlara geberin dese aynı şeyi yazabilecek misin? Ya bırakın artık çocuk mocuk ne çocuğu 14 yaşında iyi kötüyü ayırt edebilecek bir yaş. En ağır cezayı alması lazım. Ayrıyaten siciline de işlenmesi lazım ilerde sorunlarını çekmesi lazım bu yaptığının.

Senin annen baban enkaz altında kalsa, bu çocuk da onlara geberin dese aynı şeyi yazabilecek misin? Ya bırakın artık çocuk mocuk ne çocuğu 14 yaşında iyi kötüyü ayırt edebilecek bir yaş. En ağır cezayı alması lazım. Ayrıyaten siciline de işlenmesi lazım ilerde sorunlarını çekmesi lazım bu yaptığının.
Kesinlikle katılıyorum, 14 yaşında bunun ayrımını yapamayan insan mı olur.

Bence mükemmel bir ceza olmuş. Ne yapacaklardı hapse mi atacaklardı? Kudursun yazana kadar.

Guzel karar. Bir sucun cezasinin hic ya da daha az olmasini savunmak sucluyu ve sucu savunmak anlamina gelmiyor. Hakaretin cezasinin olmamasi gerektigi bana kufur edilmesinden zevk almamdan kaynaklanmiyor. Cocugun yaptigi kesinlikle aptalca ama herhangi bir suc tanimina uymuyor ve uymamasi gerekiyor ama hicbir ceza verilemeyecegine boyle bir ceza almasi cocuk icin daha faydali olmus.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Keşke bu işi yapana kadar gözaltında kalsaymış ödül gibi bir şey olmuş bu.

Verilebilecek en iyi ceza.

Hem şu cezayı almalı diyemiyorsun, hem de yeterli değil diyorsun. Nasıl olacak o iş? Bir şeyi eleştirmek yerine o değil de şu olmalıydı demen gerekir. Altı boş eleştirilerinizi kendinize saklayınız lütfen.

Yerinde bir karardır. Hepimiz hata yaptık, hata olduğunun farkında bile değildik ama büyüdük, öğrendik ve düzeldik. Önemli olan bunun hata olduğunun farkına varması. Bu toplumu adam etmenin tek yolu da eğitmek. Cezalandırmak, kırmak, parçalamak değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı