Depremzedelere yardım destek için ne gönderilebilir?

518900

Decipat
Deprem bölgesine yardımda bulunmak istiyorum. Ben gıda göndermeyi düşünüyordum ama size de danışmak istedim. Kefen istiyorlar kefen ben göndermem maalesef yapamam.

Deprem bölgesine yardımda bulunmak istiyorum. Ben gıda göndermeyi düşünüyordum ama size de danışmak istedim. Kefen istiyorlar kefen ben göndermem maalesef yapamam.

Hocam şu an gıda kadar deprem bölgesinde enkaz altındaki kardeşlerimizi çıkarmak için malzemeye ihtiyaç olduğu söyleniyor.

Biz para ve kıyafet gönderdik, siz de öyle yapabilirsiniz. Battaniye gönderebilirsiniz. Ayrıca tuvalet eksiği varmış, konteynır tuvalet gerekiyormuş. Delimine duyurdu, Allah yardımcıları olsun inşallah. Hakları ödenmez.

Son düzenleme:
Bakliyat, su ve özellikle ekmek...

İkinci el olan şeyler göndermeyin, etiketi üzerinde ve kullanılmamış kıyafetler ve açılmamış temel gıda gönderilebilir.

İkinci el olan şeyler göndermeyin, etiketi üzerinde ve kullanılmamış kıyafetler ve açılmamış temel gıda gönderilebilir.
İkinci el ayrımcılığı olur mu demeyin, hastalık bulaşma riski oluşturduğu için merkezde ya çöpe atılıyor ya da geri gönderiliyor diye biliyorum.

İkinci el ayrımcılığı olur mu demeyin, hastalık bulaşma riski oluşturduğu için merkezde ya çöpe atılıyor ya da geri gönderiliyor diye biliyorum.
Evet kesinlikle, kullanılabilir, temiz şeyler olması şart. Bu paketlemeleri açıp kontrollerini yapan insanların söylediğine göre bazı insanlar yırtık şeyler gönderiyormuş. Sözler kifayetsiz...

Geri
Yukarı