Depresif Epizod tanısı alan var mı?

OrganikYumurta

Hectopat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Bu tanıyı alan var mı? En azından içim rahatladı. Kendime bir tanı koydurunca içinde bulunduğum durum için anlamayan, anlamak istemeyen insanlara karşı bir savunma aracı benim için kendimi ifade etmek adına. Çocukluğumdan beri sorunlarım için hiçbir zaman anlaşılmadım çünkü anlaşılmak istenmedim. Bana travmayı yaşatan insanlar anlamak istemedi beni. Çünkü onlar da kendileri anlaşılmamış kurban seçilmişlerdi ailelerinde, travmalar yıkılmış üzerilerine. Çok acı ve trajik bir durum. Bütün çocukluğum boyunca böyle bir şey yaşamak ya da diğer insanların da bu durumda olması ve anlaşılmamak. En kötülerinden biri de kendine acımak.

Bir de konulan tanıyı ya da psikiyatrist'ten tanı almanızı size karşı kullanan insanlar oluyor. Bunlar ailenizden biri de olabilir ki benim bulunduğum aile bunu yapabilecek bir durumda hatta bir tanesi yaptı. Hastasın diyerek kendi algılarından şüphe etmeni sağlayacak ve onları bu şekilde değiştirecek bir davranış. Koz olarak kullanma yani çoğunlukla da psikolojik manipülasyon.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı