Depresyondayım galiba

Aktris olmak istiyordum diyorsun bence ne olursa olsun dene. Çocukluğundan bu yana en çok ne yaparken mutlu oldun?
Bilemiyorum ki, boks yaparken mutlu olurdum, kamp yaparken ve extreme sporlar yaparken. Başka neyle mutlu olduğumu bilmiyorum. Kameralar, dizi film seti ünlü olmak daha cazip geliyor.
Ben daha kendimi tanımıyorum ki, nasıl kendimi tanıyacağım? Yeteneklerimi keşfetmem gerekiyor. Yardım edin.

Yaşım 17 benim yaşımdakiler, hatta benden küçükler ne hayatlar yaşıyorlar kiminin 30 milyon kiminin 100 milyon takipçisi var Kiminin'de her yıl üst üste aldığı ödüller var. Herkes tarafından bilinen ünlü insanlar, kiminin ailesi küçük yaşta oyunculuğa, müziğe veya jimnastiğe falan başlatıyor. Biz niye böyle doğduk sıradan, herkesin yaşadığı hayatı yaşamak istemiyorum. Iş, ev, çoluk çocuk'tan ziyade hayatımı doyasıya yaşayıp eğlenmek istiyorum. Benden küçükler bile dünyaca bilinen farklı kişiler. Neden bazı insanların yaşadığı hayatları izliyoruz? Neden ünlülerin hayranlarıyız, kendimiz olamıyoruz? Türkiye'de imkansız zaten bunlar. Depresyondayım galiba, 2-3 gündür durgun, hayal kırıklığına uğramış, sıkılmış hissediyorum. Nasıl çıkıcam? Spor falan yapıyorum rahatlamak için aynı.
Senin sıkıntın bence "O benden daha önce çalışmaya başladı" demen. Aynı düşünce bende de vardı, çok zararlıdır kendisi. "There's always someone who is better than you" diye bir gerçek var ve bunu göz alarak hareket etmelisin. Yeni bir şey öğrenmek istiyorsun, her zaman senden iyi biri olur ve bu seni yavaşlatmamalı. Sen dünkü kendinle yarış, Ayşe ile Mehmet ile değil. "Şu benden daha önce...", "Şunu şusu böyle yapmış..." diye düşünmen seni hayallerine yaklaştırmaz, aksine tutar geri çeker. Bunu yapan içimizdeki "Felsefeci Tembel" (En kötü düşmanlarımızdan biri)'dir. Strese sokma kendini.

Bilemiyorum ki, boks yaparken mutlu olurdum, kamp yaparken ve extreme sporlar yaparken. Başka neyle mutlu olduğumu bilmiyorum. Kameralar, dizi film seti ünlü olmak daha cazip geliyor.
Ben daha kendimi tanımıyorum ki, nasıl kendimi tanıyacağım? Yeteneklerimi keşfetmem gerekiyor. Yardım edin.
Bence sen kendini keşfetmişsin ama potansiyelinin farkında değilsin. Biraz araştırma yapıp karar vermelisin. Yani önceliğini belirle ve kendini geliştirmeye odaklan. Zaten kendini geliştirirsen bir şekilde o sektöre giriş yaparsın diye düşünüyorum. Sadece başarısız olursan pes etme.

Senin sıkıntın bence "O benden daha önce çalışmaya başladı" demen. Aynı düşünce bende de vardı, çok zararlıdır kendisi. "There's always someone who is better than you" diye bir gerçek var ve bunu göz alarak hareket etmelisin. Yeni bir şey öğrenmek istiyorsun, her zaman senden iyi biri olur ve bu seni yavaşlatmamalı. Sen dünkü kendinle yarış, Ayşe ile Mehmet ile değil. "Şu benden daha önce...", "Şunu şusu böyle yapmış..." diye düşünmen seni hayallerine yaklaştırmaz, aksine tutar geri çeker. Bunu yapan içimizdeki "Felsefeci Tembel" (En kötü düşmanlarımızdan biri)'dir. Strese sokma kendini.
Peki nereden başlayacağımı bilmiyorsam ve tipimde çok iyi sayılmaz normal birisiyim ne çok iyi ne çok kötü, bir de dürüst olmak gerekirse Türkiye 'de oyuncu olmak istemem, ama bir yerden başlamak lazım. Ingilizcemi biraz daha geliştirip Netflix 'de Holywood 'da falan oynamayı çok isterim veya Harry potter, yüzüklerin efendisi, açlık oyunları gibi serilerde. O set ortamı bana hep çok güzel gelmiştir. Açıkçası başka meslek aklıma da gelmiyor, başka meslek bulamadım yani. Küçük yaşlarda başlayacak kadar şanslı olamadım, geç değildir belki. Çünkü gerçekten bir kere gelinen hayatta sıradan olmak istemiyorum. Gurur duyulacak işler başarmalıyım.
Bence sen kendini keşfetmişsin ama potansiyelinin farkında değilsin. Biraz araştırma yapıp karar vermelisin. Yani önceliğini belirle ve kendini geliştirmeye odaklan. Zaten kendini geliştirirsen bir şekilde o sektöre giriş yaparsın diye düşünüyorum. Sadece başarısız olursan pes etme.
Hocam siz nasıl kendi yeteneğinizi keşfedip onda ilerlemeye karar verdiniz? Hayatımın en önemli noktalarından birindeyim geleceğimi belirlemem gerekiyor, pişman olacağım bir şey asla yapmak istemiyorum.

Bu durumlarda soğuk su önerilirdi, ama dediğiniz de olur herhalde.

Zengin olmanın mutluluk getirdiğine inanıyorsan yanılıyorsun. Sağlık en önemlisi. Kimse ölünce mal mülk götürmeyecek yanında, ölüm güzele çirkine, zengine fakire bakmadan herkesi silip süpürecek. Yaşadığın günü sanki son gününmüş gibi yaşa, hayatın tadını çıkarmaya bak. Maddi durumum çok iyi olduğu için daima etrafımdaki insanlar tarafından yolunacak kaz gibi görüldüm. Sadece bir arkadaşım var ve onunla mutluyum. Kendisi beni hayatta en çok güldüren kişi unvanına sahiptir.

Konu olduğunu fark etmemiştim. Kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı