Depresyonu aşamamak ve buna bağlı sağlık sorunları yaşamak

Ben de depresyondayım. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ancak spor depresyon için ne gibi fayda sağlayabilir ki? Egolu spor hocalarından azar işitip modum daha da düşecek, bir de üzerine para vereceksin. Sağlık problemlerimden dolayı ağır kaldırmamam, çok çömelmemem, fazla ayakta durmamam gerekiyor.

Spordan kasıt illaki spor salonuna gidip gelmekse bence saçma, öyle değilse yürüyüş bile spordan sayılıyorsa zaten yürüyorum ben. Hiç gitmediğim sokaklara giriyorum, kimi zaman yolu uzatırım. Yokuş çıkmaya çalışırım.

Arkadaş bulamıyoruz ki buluşup konuşalım. Bence en iyisi terapi, hobilerle uğraşmak ve aile.

Yeterince aramıyorsundur bence, o dönemde insanların flört aradığı popüler uygulamalarda çok güzel arkadaşlıklar kurdum ve hala görüşüyorum. Çünkü genelde depresyona girdiği için sosyalleşemeyen sen ve benim gibi birçok insan bu uygulamaları kullanıyor onların da işine geliyor aynı kafadan biriyle tanışmak, birbirinizin kabuğunu çatlatıyorsunuz.

Spor konusuna gelecek olursak ise ben tamamıyla kafayı meşgul etme, yeni bir ortam, yeni arkadaşlıklar kurma planıyla gittim lakin şöyle de bir gerçek var sağlam kafa sağlam vücutta olur diye boşa dememişler, bence fazla kilo, şekilsiz vücut vb. az hareketten ötürü yaşanan durumlar öz güven, düşürdüğü gibi depresyonu da tetikliyor. Egoist eğitmenler bölümüne ise kısmen katılıyorum çünkü aynı sebepten ötürü sporu bırakan arkadaşlarım vardı ben en başından benden sorumlu eğitmene spora başlama amacımı direkt söyledim, amacımın vücut geliştirmekten ziyade yukarıda bahsettiğimiz konular olduğunu o da bana bir eğitmenden ziyade arkadaş gibi yaklaştı bu yüzden spora hala aynı yerde devam ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı