Derdinizi birilerine anlatabiliyor musunuz?

lumei

Picopat
Daha fazla  
Meslek
<b> Cyber sec engineer</b>
Hocam bence çoğu erkeğin sorunudur bu derdini birine anlatamamak ya da dışlanmak gibi şeyler kendimden örnek verecek olursam biraz zayıfım ve saçım uzun kıvırcık dalga geçiyorlar gülüp geçsem de içime oturuyor ama dalga geçmeyi bırakmıyorlar. Bunlar en yakın arkadaşlarım bir de ayrıca derdimi de onlara anlatamıyorum oğlum bunlara mı takıyorsun cidden vs diye yine alaya alıyorlar. Siz arkadaşlarınıza bir şeyler anlatabiliyor musunuz? Anlatamıyorsanız içinize oturan şeyleri nasıl dışa vurup kurtuluyorsunuz?

Hayır, en yakınımdakiler bile bilmiyor. Arkadaşlarıma da bu tarz şeyleri anlatmam çünkü ciddiye alacaklarını sanmıyorum, gırgır şamata bir ortam. Müzik ve zaman çözüyor çoğu şeyi. Çok kafam bulanırsa da iki-üç bira.

Artık ağlayamıyorum bile, anlatsam ne olur?

Dertlerimi uzun zamandır kimseye anlatmıyorum. Çünkü hep yapmacık nasihatler geliyor. Bunun için insanlara kızmıyorum.

Herkesin kendi derdi var ve onunla uğraşıyor, anlattığında da nasihat vermek dışında bir şey yapamazlar günümüz dünyasında zaten. Bence anlatabileceğin insan olması bile güzel bir şey. Nasihat verdiklerine göre seni dinliyorlar.

Bir kere yakın akrabama anlatmak istediğimde başım ağrımıştı. Onun haricinde kardeşime bile anlatmıyorum derdimi artık. Çünkü kimseyi boşuna sıkmak istemiyorum.

Hocam bence çoğu erkeğin sorunudur bu derdini birine anlatamamak ya da dışlanmak gibi şeyler kendimden örnek verecek olursam biraz zayıfım ve saçım uzun kıvırcık dalga geçiyorlar gülüp geçsem de içime oturuyor ama dalga geçmeyi bırakmıyorlar. Bunlar en yakın arkadaşlarım bir de ayrıca derdimi de onlara anlatamıyorum oğlum bunlara mı takıyorsun cidden vs diye yine alaya alıyorlar. Siz arkadaşlarınıza bir şeyler anlatabiliyor musunuz? Anlatamıyorsanız içinize oturan şeyleri nasıl dışa vurup kurtuluyorsunuz?

Hayır.

Senin çözüm basit saçını kestir kısa düz ve kilo al. Bende kiloluyum ve dalgalı saç var kimse bişey demiyor ama bende de kafaya takma sorunu var boy da bir tık kısa ama yapacak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı