Ders bitmesine rağmen hoca sınıftan çıkmama izin vermedi

• Konuyu başlatan TRPRO
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 685

TRPRO

Centipat
Daha fazla  
Lise 1'e gidiyorum yeni bir hoca geldi son dersimiz onun dersiyle idi hoca biriyle tartıştı. Kimse sınıftan 1 saat çıkmayacak herkes oturacak dedi zil çaldı okul bitti ben de toparladım çantamı açtım kapıyı çıktım hoca peşimden hızlıca geldi nereye gidiyorsun sen? Dedi ders bitti evime gidiyorum dedim geç sınıfa dedi okul bitti ben niye durduk yere bir saat durayım dedim. Zaten okula 7'de kalkıyorum yolum var yürüyorum 8'de ders başlıyor 4.3 da okul bitiyor hoca birine kızdı diye 40 kişi beklemek zorunda mı? Dedim hoca bana boş boş bakmaya başladı ben de evime gittim şimdi ben milli eğitim bakanlığına şikayet edebiliyor muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lise 1'e gidiyorum yeni bir hoca geldi son dersimiz onun dersiyle idi hoca biriyle tartıştı. Kimse sınıftan 1 saat çıkmayacak herkes oturacak dedi zil çaldı okul bitti ben de toparladım çantamı açtım kapıyı çıktım hoca peşimden hızlıca geldi nereye gidiyorsun sen? Dedi ders bitti evime gidiyorum dedim geç sınıfa dedi okul bitti ben niye durduk yere bir saat durayım dedim. Zaten okula 7'de kalkıyorum yolum var yürüyorum 8'de ders başlıyor 4.3 da okul bitiyor hoca birine kızdı diye 40 kişi beklemek zorunda mı? Dedim hoca bana boş boş bakmaya başladı ben de evime gittim şimdi ben milli eğitim bakanlığına şikayet edebiliyor muyum?

Edebiliyorsanız edin ve ailenizede söyleyin hocam, hiç kimsenin birini zorla bir yerde tutmaya hakkı yok, isterseniz bunu mahkemeye bile taşıyabilirsiniz.

Yok artık başlığı okuyunca teneffüs'e çıkmana izin vermedi sanmıştım zorla alıkoyuyor resmen. Ayrıca 40 kişi beklemek zorunda mı demişsin o tartıştığı çocukta beklemek zorunda değil ayrıca sayılırmı bilmiyorum ancak eğer zorla alıkoyma suçu işlendiyse ki bence işlendi buyurun.

Öğretmenin sana büyük ihtimal kıllık yapar gıcıklık yapar okula gittiğinde. Tüm sınıfa ceza vermiş birkaç veli ile müdüre şikayet ederseniz büyük ihtimal kediciğe döner arkadaş.

Katılıyorum.

Babam bana hocalarınla fazla ters gitme ama hakkını da yedirme şimdilik şikayet etmeyelim dedi.

Yok artık başlığı okuyunca teneffüs'e çıkmana izin vermedi sanmıştım zorla alıkoyuyor resmen. Ayrıca 40 kişi beklemek zorunda mı demişsin o tartıştığı çocukta beklemek zorunda değil ayrıca sayılırmı bilmiyorum ancak eğer zorla alıkoyma suçu işlendiyse ki bence işlendi buyurun.

Teneffüslere de coğu zaman izin vermiyor.

Son düzenleme:
Babam bana hocalarınla fazla ters gitme ama hakkını da yedirme şimdilik şikayet etmeyelim dedi.

Teneffüslere de coğu zaman izin vermiyor.

Mahkemeye değil ama en azından diğer velilerle idareye gitmenizi öneririm.

Kıl hocayla uğraşması kadar gıcık bir şey yok. Lisedeyken böyle bir durumu yaşadığımda hoca dayak yemişti ve sonrasında tüm sınıfın performans notlarına 100 verip okul değişmişti.

Bu tiplerle konuşma yoluyla anlaşamazsınız okula babanızla gidip konuşun bakalım.

Okul müdürüne şikâyet edin. Eğer müdürden olumlu cevap alamazsanız olumlu cevap alana kadar sırasıyla şu yolları izleyin.
  1. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Şikâyet
  2. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Şikâyet
  3. CİMER'e Şikâyet (En etkilisi bu yoldur.)

Geri
Yukarı