Ders çalışamaya başlayamıyorum

9. sınıfta öğrenciden çok fazla şey beklenmiyor açıkçası zaten. Okul sınavlarındaki puanlarını iyi tutman yeterlidir. Bu da sınava dersi derste dinleyip son günlerde çalışmak anlamına geliyor. Her gün düzenli olarak çalışmana gerek olduğunu düşünmüyorum, kendini böyle sistemlediysen bunu bozabilirsin rahatlıkla. 10. sınıfta da bu böyledir, 11. sınıfta üniversite sınavına hazırlanman gerektiği için o zaman düzenli çalışmaya başlarsın. Meslek konusunda kararsız olman normal, daha var o zamana ve fikrin değişebilir bu süreç içinde.

O olayı fen lisesinde yaparsan naneyi yedirirler sana 2 3 sene öncesinin konusu ama şimdi sınavlarda klasik çok sıkıntı çıkarır o bahsettiğin son gün çalışma işi.

O olayı fen lisesinde yaparsan naneyi yedirirler sana 2 3 sene öncesinin konusu ama şimdi sınavlarda klasik çok sıkıntı çıkarır o bahsettiğin son gün çalışma işi.
Merhaba, eski konu ama son gün çalışmaktan kastım aslında son 1 - 2 gün çalışmak değildi. Sınavlar yaklaştığı zaman çalışmayı kastetmiştim. Dersleri düzenli takip eden ve ara sıra tekrar yapan bir öğrenci için bu zaten fazlasıyla yeterlidir. :)

Şu an liselerdeki sınav sistemi hakkında bilgi sahibi değilim ama test sınavın da klasik sınavın da kendine göre avantajı var. Klasik sınav demek aşırı zor sınav demek değil. Dediğimle çelişen bir şey değil. Fen lisesi konusuna gelince, Fen lisesi olunca olimpiyat soruları olmuyor sonuçta. Lise öğrencisinin çözebileceği tarzda sorular olmak zorunda. Her öğretmenin yaptığı sınavların zorluk seviyesi farklı tabii. Hocanın çok zor soru sorduğunu düşünüyorsanız daha sıkı çalışabilirsiniz.

Geri
Yukarı