Ders çalışamıyorum

Merhaba arkadaşlar. Ben 8.sınıf öğrencisiyim ve 6 Haziran'da LGS'ye gireceğim. Sınava yaklaşık 79-80 gün kaldı ama ben çalışamıyorum. Olmuyor. Ne zaman başlasam aklım hep başka bir şeyde kalıyor. Özellikle son 3 haftada hiç ders çalışamadım. Şubata kadar her şey iyiydi ama şubattan sonra bir şey oldu sanki bana. Çalışamadığım için deneme puanları düştü. Moralimde çok bozuluyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Ha bir de eklemeyi unuttum. Günde 1-2 saat oyun da oynuyorum.

Ben de LGS'ye geçen sene girdim, hiç çalışmadım. 5-6 saat oyun günde sonuç 200 aldım şimdi özel okula gidiyorum yani ben de çalışmak istiyorum ama olmuyor, ama elimden geleni yapacağım yoksa gelecekte durumumun vahim olacağını biliyorum. Bir de gelecekte PC alamam o yüzden ders çalışacağım 😂😂

Çok da önemli bir sınav değil hocam. Yani bir YKS gibi hayatını belirlemiyor. Artık gittiğin lisenin bir önemi yok. Eskiden meslek lisesinden mezun olan sadece mesleki bölümlere gidebiliyordu ama şimdi meslek lisesinden hukuk bile kazanılabilir. Ayrıca meslek liselerinde ek puan bile veriliyormuş. Demek istediğim bu sınav için stres yapma ama tabii ki eğitim hayatını da boş geçirme. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı