Ders çalışamıyorum

Hocam dogru diyorsunuz ya silicem sanirim zamaninda az bir sey para yatirmistim keske yatirmasaydim.

E spor umrumda falan degil hocam sadece keyif aldigim icin oynuyorum cokta iyi degilim zaten.
Zararın neresinden dönersen kardır. Benim için özellikle oyunlar kısmında online oyunları bırakmam daha güzel bir etken oldu. Onlar saçma bir şekilde bağımlılık yapıyor.

Hocam dogru diyorsunuz ya silicem sanirim zamaninda az bir sey para yatirmistim keske yatirmasaydim.
Bak işte bir de para yatırmışsın, 3000 saat gömmüşümdür ama o noktaya gelmemiştim. Steam’de indirim kovala ve öneri listelerinden 3-5 oyun yakala, hem oyun oynama bir ihtiyaçtır, bu ihtiyacını en kaliteli şekilde giderirsin hem de şu toksik belayı bünyeden uzak tutarsın. Ne kadar genç kardeşimi uzaklaştırsam benim için bir başarıdır. Potansiyelli gerçekten zeki o kadar fazla genç kurban gidiyor ki şu saçmalığa, gerçekten akıl almaz ama anlayabiliyorum çünkü plan aşırı şeytani, ister istemez içinde düşüyorsun. Önemli olan bir an önce sıyrılmak, şu şerefsizlere 1 saniye bile prim vermemek. Hayatındaki en değerli şey olan zamanını ve bir de üstüne sözde free to play olduğu halde paranı hortumlayıp asla tatmin hissi vermeyen bir hastalıktan söz ediyoruz. Oyun dediğin sonuca ulaşınca “oh be” dedirtir, kalıcı mutluluk verir, tatmin olmuş hissettirir. Sen hiçbir rekabetçi oyun sonrası nihai amacına ulaşmış hissettin mi? Ulan ulaşsan da 1 ay sonra sezon sıfırlanıyor ne anladın bu işten :) Bu süreçten geçen arkadaşları bir dinle, basitçe bir aratma yap, “Why I quit LoL reddit” gibi aratıp insanların yaşadıklarına çıkardıkları derslere bak.

Bak işte bir de para yatırmışsın, 3000 saat gömmüşümdür ama o noktaya gelmemiştim. Steam’de indirim kovala ve öneri listelerinden 3-5 oyun yakala, hem oyun oynama bir ihtiyaçtır, bu ihtiyacını en kaliteli şekilde giderirsin hem de şu toksik belayı bünyeden uzak tutarsın. Ne kadar genç kardeşimi uzaklaştırsam benim için bir başarıdır. Potansiyelli gerçekten zeki o kadar fazla genç kurban gidiyor ki şu saçmalığa, gerçekten akıl almaz ama anlayabiliyorum çünkü plan aşırı şeytani, ister istemez içinde düşüyorsun. Önemli olan bir an önce sıyrılmak, şu şerefsizlere 1 saniye bile prim vermemek. Hayatındaki en değerli şey olan zamanını ve bir de üstüne sözde free to play olduğu halde paranı hortumlayıp asla tatmin hissi vermeyen bir hastalıktan söz ediyoruz. Oyun dediğin sonuca ulaşınca “oh be” dedirtir, kalıcı mutluluk verir, tatmin olmuş hissettirir. Sen hiçbir rekabetçi oyun sonrası nihai amacına ulaşmış hissettin mi? Ulan ulaşsan da 1 ay sonra sezon sıfırlanıyor ne anladın bu işten :) Bu süreçten geçen arkadaşları bir dinle, basitçe bir aratma yap, “Why I quit LoL reddit” gibi aratıp insanların yaşadıklarına çıkardıkları derslere bak.
%101 oranında katılıyorum. Oyun dediğin kafa dağıtır, ama online oyunlarda böyle bir durum yok maalesef.

Bak işte bir de para yatırmışsın, 3000 saat gömmüşümdür ama o noktaya gelmemiştim. Steam'de indirim kovala ve öneri listelerinden 3-5 oyun yakala, hem oyun oynama bir ihtiyaçtır, bu ihtiyacını en kaliteli şekilde giderirsin hem de şu toksik belayı bünyeden uzak tutarsın. Ne kadar genç kardeşimi uzaklaştırsam benim için bir başarıdır. Potansiyelli gerçekten zeki o kadar fazla genç kurban gidiyor ki şu saçmalığa, gerçekten akıl almaz ama anlayabiliyorum çünkü plan aşırı şeytani, ister istemez içinde düşüyorsun. Önemli olan bir an önce sıyrılmak, şu şerefsizlere 1 saniye bile prim vermemek. Hayatındaki en değerli şey olan zamanını ve bir de üstüne sözde Free to play olduğu halde paranı hortumlayıp asla tatmin hissi vermeyen bir hastalıktan söz ediyoruz. Oyun dediğin sonuca ulaşınca “oh be” dedirtir, kalıcı mutluluk verir, tatmin olmuş hissettirir. Sen hiçbir rekabetçi oyun sonrası nihai amacına ulaşmış hissettin mi? Ulan ulaşsan da 1 ay sonra sezon sıfırlanıyor ne anladın bu işten :) Bu süreçten geçen arkadaşları bir dinle, basitçe bir aratma yap, “Why I quit LoL reddit” gibi aratıp insanların yaşadıklarına çıkardıkları derslere bak.

Yarın bakacağım ve şu an 8E alarm kuracağım hadi bakalım ders calismaya çalışacağım. Ve katılıyorum size haklısınız az cok mutlu etti guldurdu beni bu rekabetci oyunlar ama 10 kati sinirlendirmistir beni.

Yarın bakacağım ve şu an 8E alarm kuracağım hadi bakalım ders calismaya çalışacağım. Ve katılıyorum size haklısınız az cok mutlu etti guldurdu beni bu rekabetci oyunlar ama 10 kati sinirlendirmistir beni.
Başarılar, umarım anlattıklarımızın bir yararını görürsün, hayatında başarılar.

Ben bütün hedef koyma yasaklama şeylerini denemiş biri olarak söyluyorum hepsi boş. Sessiz bir odaya geçeceksin karanlıkta ve sadece düşüneceksin, ben nasıl bir insan olmak istiyorum hedeflerim neler, geleceğimin nasıl olmasını istiyorum. Biraz bunları düşündükten sonra başarılı insanlara bakacaksın ve boşa harcadığın zamana üzülmeye başlayacaksın. Bizzat denendi ve onaylandı o zamandan sonra otomatik olarak çalışma isteğin oluşuyor.

O sinirin de mantığı var. Sinirlendirip intikam hissini kullanarak seni yine içine çekiyor, nerede itlik orada bu rekabetçi yapımlar. Sabaha kadar yazsınlar sabaha kadar ne kadar şerefsiz olduklarını yüzlerine vururum. Komplo teorilerine inanmam ama bu cidden ülkelerin gençliğini kontrol eden şerefsiz bir proje. Yarın bu gazla iyi bir başlangıç yaparsın umarım, yapamazsan da kendini suçlama, dediklerimi uygula, zamanla sağlam bir temel atacaksın. Düzenli çalışma alışkanlığını kazanınca da ciddi söylüyorum hayalinde ne varsa gerçek olacak, bu öyle seni gazlamak için değil gerçekten olay bu olduğu için söylüyorum. Bir de lütfen erkenden sağlam bir İngilizce temeli at, o zaman ufkun açılacak, yaptığın her şeyden daha çok keyif alacaksın.

Öncelikle ders çalışmayı istemen gerek bir hedefin olması gerekiyor. Bunu yaparken ebeveynlerinin de sana destek çıkması gerekiyor en basitinden ödül çok klasik olabilir ben o şekilde ders çalışıyorum en kötü olduğum dersler vardı kimya ve matematik yapamıyorum diye kendimi alıştırmıştım artık sonrasında sınav sonuçlarıma baktım notlarımı hesaplayınca bu 2 dersi yaparsam sınıftaki kişilere fark atıyorum zaten diye düşündüm antrenmanlarla kimya ve matematik kitabı serilerinden aldım başladım 20-30 aldığım sınavlardan şu anda 70-80 alıyorum kısacası senin de bir hedefin olmalı ki başarabilesin.

Ders çalışmam gerektiğini biliyorum ama asla çalışamıyorum ya erteliyorum ya oyun oynuyorum bir şekilde gun bitiyor ve ders çalışmamış oluyorum. Zamanında aileme bayağı söz verdim çalışacağım diye ama hicbirini tutamadım. Bu sene bir daha verdim ve bunu artık yapmam lazım nasıl ders calisabilirim?

Ben üniversiteye hazırlanırken PC'yi komple hayatımdan çıkarmıştım ve ders çalışmak için hep ya kursa ya da kütüphaneye giderdim evde ders falan çalışamazsın ortam elverişli değil.

Geri
Yukarı