Ders Çalışamıyorum

Alperen0

Kilopat
Daha fazla  
Ders çalışmak adına tüm ortamım hazır, kitap defter masa her şey ama çalışamıyorum. 5 dakika oturduktan sonra yapamıyorum yani olmuyor. 8. sınıfım LGS'ye hazırlanmam gerek. Derslerimde iyidir ortalamam 98 buçuk idi geçen dönem. Ancak bu dönem hiç çalışamıyorum ve düşüşü ben de hissediyorum öğretmenlerim de. Önereceğiniz bir taktik var mıdır?

Ders çalışmak adına tüm ortamım hazır, kitap defter masa her şey ama çalışamıyorum. 5 dakika oturduktan sonra yapamıyorum yani olmuyor. 8. sınıfım LGS'ye hazırlanmam gerek. Derslerimde iyidir ortalamam 98 buçuk idi geçen dönem. Ancak bu dönem hiç çalışamıyorum ve düşüşü ben de hissediyorum öğretmenlerim de. Önereceğiniz bir taktik var mıdır?
İstediğin bir şey varsa onu sıkılana kadar yap sonra boşa giden günleri görünce asılacaksın bende işe yarayan tek taktik bu oluyor. Oyun, dizi veya gezecek bir yer fark etmez onu sıkılana kadar yap, istemen önemli değil istemesen de sıkıl bir şeyden zamanın boşa gittiği hissi gelince ders çalışırsın.

Eğer çalışmayıp da kötü bir okula gideceğini düşün. Ben geçen sene girdim. Tabi saldım tüm dersleri ortalamam 98'di. İyi bir okula giderim diye düşünüyordum ama öyle olmadı. Anadolu lisesine yerleştim fakat ortalamalara bakmadılar bile. Sınıflar aşırı kalabalık, aşırı dersi sabote eden tip var. Anlayacağın adam gibi ders dinlenmiyor. Bunları düşün ve çalış. Ne yaparsan kendine 🙂

Zihnini tamamen boşalt ve derse odaklan. Derse çalışmaya başlamadan önce ihtiyaçlarını gider. En önemlisi de bu dönemin sonunda olacak sınavın geleceğini etkileyecek olduğunu bilerek çalış.

1 saatini ayırıp bu videoyu izlemeni ve izledikten sonra biraz düşünmeni öneririm. Bu konuşmadan sonra performansım okuma ve ders çalışma işlerinde %30 artış göstermişti ve daha çok zevk almaya, okuduğumu da daha iyi anlamaya başlamıştım. Ortaya böyle bir video çıkarılması çok hayırlı bir iş olmuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı