Ders çalışamıyorum

Ben de 11. sınıfa başlayacağım hocam, bir tavsiye de kendime alabilir miyim? :)
Şu anda TYT odaklı çalışıyorum.
Tabii.

AYT konularının hali hazırda %60 gibi bir kısmı 11.sınıf üzerinden geliyor.
TYT konularını bitirip, 11.sınıf için temelini iyi atarsan sıkıntın kalmaz.

Tabii.

AYT konularının hali hazırda %60 gibi bir kısmı 11.sınıf üzerinden geliyor.
TYT konularını bitirip, 11.sınıf için temelini iyi atarsan sıkıntın kalmaz.
İnşallah diyelim, son günlerde sıkılmaya başladım ama biraz daha eski motivasyonuma dönmeye çalışacağım.

@Emircanazik aynı sorunları bende yaşıyorum netlerim seninle aynı. Psikiyatrist'e götürüldüm corona virüsü sonrası ilaç tedavisine başlayacağız dedi ama ben pek ilaç almak istemiyorum 2021'de YKS gireceğim ama denemediğim bir o kaldı olursa olur olmaz ise :(
Bu hayatta en çok yapmak istediğin, olmak istediğin veya almak istediğin ne varsa onu resmet ve odana as. Her gün ona baktıkça çalışma isteğin gelecek. Bundan başka her şey saçmalıktan ibarettir. İraden ile savaş halindesin, bu sadece ders değil iş konusundada aynıdır. Hayatta her zaman nefis ile savaş vereceğiz o yüzden tembel ve yenilen taraf olmamaya çalışmaktan başka çare yok.

Aslında babamın durumu gayet iyi.

Teşekkür ederim arkadaşımın concerta diye bir dikkat dağınıklığı ilacı var kırmızı recete ile satılıyormuş inanılmaz etkili 12 saat etkisi varmış ama çok sağlıksızmış çok olumsuz etklecek ama yineden 1 yıl kulanmayı düşünüyorum.
hocam 11.sınıfım 3. sınıfta başladım dikkat eksikliği yüzünden aman aman 1 yıl götüremedim midem bulandı boğazım yandı başım döndü halsizlik ruh gibi gezdim 6 7 ay sonra değiştirdik şuan yaklaşık 7 yıldır stratera kullanıyorum geçen yıldan beri de ek olarak medikinet içiyorum sabahları akşam da o enerjiyi frenlemek için risperdal-rixper aynı ikiside dozlarını sorarsan (stratera atominex oldu artık)sabah atominex 40+medikinet 20 akşam atominex 25+ 1mg rixper memnunum tavsiyem mastürbasyondan uzak durmak kendine sahip olamadığında yapman tabi 1 yıl geçmiş ama ben bu konuya bakıp cevap arayacaklara da söyliyim iyi günler :)

Tabuları yıkman lazım, 12.sınıfta Dünya Kupası maçları vardı, kaçırmadan hepsini izledim, oyun oynadım, film izledim, telefonla ders çalıştım. Bilgisayar ve telefonu kaldırma bence, şahsen ben müzik dinlerken ders çalışarak motive oluyorum, herkesin dediğinin aksine sınavda müzik yok falan diye kendimi engellemedim. Sevdiğin şeyleri aksatma, zira motive olman için önemli, saçma sapan "sen yaparsın, herkes yapar vs" videolarını izleyeceğine 1 saat sevdiğin şey ile eğlen, ama dozunu aldıktan sonra hakkını vererek çalış. Dayatma stillerle çalışma, yazmadan öğrenemezsin vs. gibi. Çalıştıkça hangi sistemle verim aldığını anlayacaksın. İlla bir plan yapıp ona sadık kalmak zorunda değilsin. Ben başından beri 10 net yapsam bile deneme çözerdim, baktım ki integrali yapamamışım mesela, gider konu+soru yapardım konuyu hallederdim. Sen bunları yapmak zorunda değilsin. Bu işin sırrı sevdiğin şeylerden kendini mahrum etmemek, yoksa bu uzun maratonda erkenden şevkin kırılır. Ders çalışmanın domino etkisi var, kenarda biriken soru bankalarını, testleri gördükçe şevkin çoğalacaktır. Asla hedefini yüksek tutmak gibi bir yanlışta bulunma, gelmezse üzülürsün. Kapasiteni biliyorsundur, sınırlarını da, ona göre ilerle.

Yeni konular

Geri
Yukarı