Ders çalışarak YKS'ye hazırlanma

2 Yılda neler yapılır. Ben 1 ay çalışıp kazanmıştım. Dershaneye falan gidiyordum ama evde bir kere kitap açmışlığım yoktur. Şimdiden stres yapma. Çok rahat kazanırsın.

@Beoxolf kazandığınız bölüm nedir? 1 ayda kazandım gibi yorum yapmak pek doğru değil aslında. Herkesin hedefi farklı sonuçta. Bazıları kitap açmadan bile kazanıyor. Herkesin kapasitesi de bir değil ek olarak.

@Beoxolf kazandığınız bölüm nedir? 1 ayda kazandım gibi yorum yapmak pek doğru değil aslında. Herkesin hedefi farklı sonuçta. Bazıları kitap açmadan bile kazanıyor. Herkesin kapasitesi de bir değil ek olarak.
İngiliz Dili Ve Edebiyatı kazandım. Dile yatkın olduğum için zorlanmadım. Lisede neredeyse hiç ingilizce görmemiştik dolayısıyla grammer namına hiç bir şey bilmiyordum. Soruları mantık yöntemiyle çözdüm. Şık eledim vs. Sınavları inceleyip kendimce taktik geliştirmiştim. Azcık matematik de çözdüm, işime yaradı. Arkadaşın önünde daha 2 yıl var. Her türlü toparlar. Üstelik ben mezuna kalmıştım.

@Beoxolf fena bir bölüm değil. Tebrik ederim, kendim de o bölüm mezunuyum zaten. TYT'yi iyi yapıp az bir şey dil yapmak dil bölümü için fazlasıyla yeterli oluyor.
grammer namına hiç bir şey bilmiyordum.
Gramer olmadan da kazanılır o sınav. Okuduğunu anlıyorsan ve biraz okuyabiliyorsan az bir şey de kelime bilgin varsa 50 netten aşağı yapmazsın zaten o sınavda.

1645510910399.png

Bu da 50 TYT, 50 YDT ile gelen ortalama sıralama. Bu sıralamayla çoğu yerde okunabilir.

@Beoxolf fena bir bölüm değil. Tebrik ederim, kendim de o bölüm mezunuyum zaten. TYT'yi iyi yapıp az bir şey dil yapmak dil bölümü için fazlasıyla yeterli oluyor.

Gramer olmadan da kazanılır o sınav. Okuduğunu anlıyorsan ve biraz okuyabiliyorsan az bir şey de kelime bilgin varsa 50 netten aşağı yapmazsın zaten o sınavda.

Eki Görüntüle 1312594

Bu da 50 TYT, 50 YDT ile gelen ortalama sıralama. Bu sıralamayla çoğu yerde okunabilir.
Aynen işte o yüzden daha kolay oldu benim için. Kelime ve okuduğunu anlama sayesinde iyi net yaptım. Şansıma okulum da sıralamasının 5k altında aldı. Şansım bir tık yaver gitti diyebilirim. 80 Yapanlar bile matematik yapamıyor. Önemli olan matematik ama o da bende yok. 😀

@Beoxolf hocam gramer demenizi de bir yerde normal karşılıyorum aslında. Öğretmenlerimiz 20 yıl önceki sisteme göre öğrencileri sınava hazırlıyor. Sonucunda da öğrenci afallayınca öğrenci sınavı yapamadığını, yeteneksiz olduğunu falan düşünüyor. Sistemi iyi bilen öğretmen, öğrenciyi sınava hazırlayınca da bir farklı oluyor :D
80 yapanlar bile matematik yapamıyor.
Onların yapamama sebebi yahu zaten sınavı fulluyorum. O açığı YDT ile kapatırım diye düşünüyor ama sınav bir geliyor. 80 net YDT, 25-30 TYT sonra bir bakmışsın o öğrencinin sıralaması 14-17k arasında. Onlar bir havaya kapılıyor, sonucunda da cenazesine sınav geliyor maalesef.

Bence temelden başla çalışmaya ben TYT'ye hazırlık kitabı aldım neredeyse Full temel soruları var 8.sınıf konuları falan var çoğunu çözemiyorum ama 10.sınıf matematiğini rahat bir şekilde yapıyorum.

Geri
Yukarı