Ders çalışırken gözlerime ağrılar saplanıyor

Uykusuzluk sorununa benziyor , uyku düzenine dikkat et yoksa toparlanması zor olabilir.

Daha yeni düzene soktum aslında, alışma sürecinden dolayı ağrı yapıyor olabilir mi?

Gözlük kullanıyor isen bilgisayardan ve güneşten gelen ışınları kıran gözlükler var onları kullanırsın, ayrıca ders çalışırken blok dersi çalış, 2 saat çalış 30 dakika ara ver, o arada da gözlerini dinlendir, onun dışında Türkiye'de ders çalışırken maalesef herkesin sağlığı bozuluyor, önemli olan ilk sağlık olayı Türkiye eğitim sisteminde önemini ve anlamını yitiriyor, fiziksel olarak bir bozulma olmasa bile psikolojik olarak bozuluyor bir şeyler. Ayrıca ekrana bakarken bazen gözlerimizi kırpmayı unutuyoruz, gözlerini kırpmayı unutma.

Pomodoro ile çalışıyorum. Bazen 25-10 bazen 45-15 ile gidiyorum. Evet, dediğiniz gibi göz kırpmayı unutabiliyorum. Buna da dikkat edeceğim, teşekkürler.

Bende ara sıra yaşıyorum. Bu gün de o günlerden birisi. :( seni anlayabiliyorum dostum.

Daha yeni düzene soktum aslında, alışma sürecinden dolayı ağrı yapıyor olabilir mi?

Pomodoro ile çalışıyorum. Bazen 25-10 bazen 45-15 ile gidiyorum. Evet, dediğiniz gibi göz kırpmayı unutabiliyorum. Buna da dikkat edeceğim, teşekkürler.
Daha önce çok uykusuz geçirdiğin günlerin etkisi olabilir sonuçta gözünü yormus oluyorsun , gün içinde bilgisayar la ders çalışmak gözünü çok agritmaz çünkü gün ışığındasin gözüne doğrudan ışık gelmiyor. Çok ders çalışıp gözlerini agritmak için Baha çok ders çalışman lazım , eğer gözlerin hasas ise çok ucuza optikten 0 numara filtreli cam alabilirsin cam çerçeve 150 TL fln zararlı ışınların etkisini azaltirsin.

Arkadaşlar selam. Konuyu unutmuşum. Dediklerinizi uyguladım. Mavi renk filtresi ile kullanıyorum ekranı artık. Dün sabah akşam olmak üzere göz damlası sıktım. Şu anlık pek ağrı yok. Umarım günü ağrısız kapatabilirim.

Bende ara sıra yaşıyorum. Bu gün de o günlerden birisi. :( seni anlayabiliyorum dostum.

Çok kötü bir his ya. Sağ göz daha çok ağrıdığı için başıma da işliyordu :( Şu anlık pek ağrım yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı