Ders çalışırken sıkılmanın önüne nasıl geçilir?

Eğer cidden çalışmak istemiyorsanız hayattan bir beklentiniz bir gelecek hedefiniz yoksa çalışmayın bu ülkeye simitçi, tavuk dönerci, tostçu, bakkal, fırıncı veya berber de lazım meslek öğrenebilirsiniz.

Az önce okuduklarınız sizi ürpertmiş olabilir stres olmuş olabilirsiniz daha bu yaşta bunca yükün altına nasıl gireyim demiş olabilirsiniz işte bu nedenden insanlar üniversite kazanmak istiyor yani 17-18 yaşında bir berber çırağı olmak istemiyorsanız bu ülkede çalışmak zorundasınız hocam azmedin, önünüze bir hedef koyun onun için çalışın amaçsız yapılan bir işin fazla istikrarlı olacağına inanmıyorum.

Biraz fazla gereksiz konuşmuş olabilirim kusura bakmayın ben kendimi böyle motive ediyorum :D

Hayır gereksiz konuşmadınız ama bu devirde üniversite okuyan da işsiz kalıyor ayrıca bugün bir tavuk dönerci bile ayda rahat 3-5 bin TL günlük ise 300 TL rahat kazanıyor.
Ailenin sana kızdığından bahsetmişsin ders çalışmadığında. Yani biraz baskıyla ders çalışıyorsun ve hemen sıkılıyorsun.

Evet aile baskısıyla çalışıyorum orası öyle.
Bu dediğin meslekler ortalama bir üniversite mezunundan fazla kazanıyor😀.
Katılıyorum size.

Katılıyorum size.
Tavsiyem sınava çalışmak eğer iyi bir bölüm tutturursanız okuyabilirsiniz. Yoksa iş hayatına atılmanın daha iyi olduğunu düşünüyorum evet belki daha zor gelebilir ama bu devirde yüksek ücretleri ancak ticaret ile yani kendi işini kurarak kazanabilirsiniz. Sermayeniz varsa daha iyi olur desteğiniz olmuş olur diye düşünüyorum.

Bu dediğin meslekler ortalama bir üniversite mezunundan fazla kazanıyor😀.

Öyle hocam öyle fakat bir tavuk dönercide çalışan adamı düşünün bir de avukat adamı düşünün bana göre avukat adam daha rahat yaşar kim her gün saat 8 de gelip dükkan açmak ister buna bakılırsa getir çalışanları yazdığım tüm mesleklerden fazla kazanıyor fakat 12 saat çalışıyorlar paranın yanında konfor da önemli :D

Merhaba 10.sınıfım ders çalışınca çok sıkılıyorum. Özellikle de sayısal dersleri çalışınca çok sıkılıyorum hemen yarıda bırakıp kalkıyorum. Mesela dün kimya çalıştım 10 dk sonra sıkıldım hemen bıraktım. Matematik ve fizik çalışırken de böyle oluyor sürekli. Sizce ne yapmalıyım? Nasıl sıkılmadan çalışabilirim? Şimdiden teşekkürler hepinize.
İnsan ders neden çalışır?Hayallerinin peşinden koşmak için.Ders yapmaya sıkıcı baktığın için sana öyle geliyor.Sıkılarak yaparsan olmaz.Zorla ders yapmış olursun.

Öyle hocam öyle fakat bir tavuk dönercide çalışan adamı düşünün bir de avukat adamı düşünün bana göre avukat adam daha rahat yaşar kim her gün saat 8 de gelip dükkan açmak ister buna bakılırsa getir çalışanları yazdığım tüm mesleklerden fazla kazanıyor fakat 12 saat çalışıyorlar paranın yanında konfor da önemli :D
Avukatlık artık eskisi gibi değil. Merdiven altı üniversiteler sağolsun binlerce kalitesiz mezun veriyor sonunda birçok avukat doğru düzgün iş yapamıyor. Çok zengin avukatlar da var ama çoğunluk değil maalesef. Avukat olunca sürekli müvekkilinle muhatap ol vb. derken avukatlık kolay meslek değil kurtlar sofrası gibidir. Ailemde avukatlık mesleğini yapanlar var da konuşuyorum. Evet ben sana da katılıyorum konfor da önemli ancak konforunu koruyarak kazandığın miktarın çok yüksek olacağını sanmıyorum.

Avukatlık artık eskisi gibi değil. Merdiven altı üniversiteler sağ olsun binlerce kalitesiz mezun veriyor sonunda birçok avukat doğru düzgün iş yapamıyor. Çok zengin avukatlar da var ama çoğunluk değil maalesef. Avukat olunca sürekli müvekkilinle muhatap ol vb. derken avukatlık kolay meslek değil kurtlar sofrası gibidir. Ailemde avukatlık mesleğini yapanlar var da konuşuyorum. Evet ben sana da katılıyorum konfor da önemli ancak konforunu koruyarak kazandığın miktarın çok yüksek olacağını sanmıyorum.

Günümüzde maalesef bu hali aldı hocam, günlük 24 saat nöbet tutan doktor bile 6 bin TL maaş alıyor insanlar lükslerini konforlarını kenara bıraktı yaşamak için mücadele ediyorlar artık :(

Çalışmaya sevdiğin dersten başla. Mesela ben matematik ve geometri ile başlardım güne. Geri kalan derslerde de can sıkıntısını atardı üstümden. Etkisini de oldukça görmüştüm.

Geri
Yukarı