Ders çalışma isteği yok oldu

Ders çalışmak kolay bir şey değil, kolay bir şey olsaydı herkes yapardı. Ara sıra böyle bıkkınlıklar olabilir, 1-2 gün neyse de 2-3 hafta gerçekten uzun bir süre. Önemli olan düzenli ve sürekli çalışmaktır. Ders çalışma alışkanlığın olmadığı için o kadar uzun süre ara verdiğini düşünüyorum. Geçmiş geçmişte kaldı, önemli olan bir şekilde başlayabilmektir.

Ben de deneyeceğim sizin taktiği. TYT ve AYT'de (sormamda sakınca yoksa) ne durumdasınız?
Alarmınızı 15 dakika öncesine kurmanız ve tam saat başında masada olmanız önemli rol oynuyor baya. başladığınız andan itibaren kronometre tutun ( yaklaşık 3 saatlik çalışma sonrası 2 saat yatıp kahvaltımı yapıyorum. ) bu sayede günde 6-8 saat arası çalışmaya kadar çıkılabiliyor. TYT şu an için 82 net ( Sosyal bilimler hakkında bilgim sıfır onlara son 3-4 ay bakmayı düşünüyorum ) ayt içinde 11. sınıfım eksiksiz 12 hakkında bilgi sahibi değilim.

Ders calismadigim her saniye kendimi kotu hissediyorum, su an bile.
Ders çalışmak kolay bir şey değil, kolay bir şey olsaydı herkes yapardı. Ara sıra böyle bıkkınlıklar olabilir, 1-2 gün neyse de 2-3 hafta gerçekten uzun bir süre. Önemli olan düzenli ve sürekli çalışmaktır. Ders çalışma alışkanlığın olmadığı için o kadar uzun süre ara verdiğini düşünüyorum. Geçmiş geçmişte kaldı, önemli olan bir şekilde başlayabilmektir.
Normalde dedigim gibi cok hevesli sekilde ders calisirim. Son 2-3 hafta maalesef ne oldu anlayamiyorum. Evde durasim bile yok diyebilirim.

Alarmınızı 15 dakika öncesine kurmanız ve tam saat başında masada olmanız önemli rol oynuyor baya. başladığınız andan itibaren kronometre tutun ( yaklaşık 3 saatlik çalışma sonrası 2 saat yatıp kahvaltımı yapıyorum. ) bu sayede günde 6-8 saat arası çalışmaya kadar çıkılabiliyor. TYT şu an için 82 net ( Sosyal bilimler hakkında bilgim sıfır onlara son 3-4 ay bakmayı düşünüyorum ) ayt içinde 11. sınıfım eksiksiz 12 hakkında bilgi sahibi değilim.
Hocam netleriniz ve durumunuz gayet iyi görünüyor. Umarım sene içi de bu istikrarı sürdürebilirsiniz. Hedefiniz var mı?

Anlıyorum, anlık hevesin kaçtığı için çalışmıyorsun diye düşünüyorum. Dediğim gibi bir yerden başlamak lazım. Önemli olan düştüğün yerden kalkabilmektir, herkesin hayatında bir hatası ve düştüğü yer olur. Düştüğün yerden kalkamazsan da başarı gelmez, kendine bir söz ver ki yarından itibaren az da olsa düzenli çalışacağım de. Planını ve düzenini ona göre yap, bir şeyler ayarla kendine göre.

Ders calismadigim her saniye kendimi kotu hissediyorum, su an bile.

Normalde dedigim gibi cok hevesli sekilde ders calisirim. Son 2-3 hafta maalesef ne oldu anlayamiyorum. Evde durasim bile yok diyebilirim.

Hocam netleriniz ve durumunuz gayet iyi görünüyor. Umarım sene içi de bu istikrarı sürdürebilirsiniz. Hedefiniz var mı?
1-2 ay öncesine kadar 100k gibi bir sıralama hedefim vardı ama geçtiğimiz günlerde bunu Eczacılığa kadar çektim. sizlerin durumu nasıl? hedefleriniz neler?

TYT 95 civari (sosyal sizin gibi hic yok.)
AYT full bitik 65-70 arasi takililyorum.
anladığım kadarı mezunsunuz. bu durumu hiç yaşamadığım için bilmiyorum ve açıkcası merak ediyorum. sizin için bir sorun teşkil etmiyorsa neden mezuna kaldınız ve sıralamanız kaçtı? Sınav hakkında bir değerleme yapsaydın genel olarak ne diyebilirdin?

Geri
Yukarı