Ders çalışma isteğim yok

ArdaFRKN

Hectopat
Makaleler
7
Okulda dinlediklerimle eğitimimi sürdürüyorum. Sınav haftası konulara çalışmak için açıyorum ama zaten biliyorum diyorum. Notlarım gene de yüksek ama konu eksikliğinden soru kaybettiğim oluyor. Ders kitabını açıp çalışmak istiyorum ama okumaktan sıkılıyorum, gözlerim kapanıyor. Bu tembelliğimi de isteksizliğe yorumluyorum. Kendimin merak ettiği konularda saatlerce araştırma yapabilirim. Ailem tüm sınıfın çuvalladığı bir sınavda 95 alsam bile hoşnutsuzluk duyuyor. Sanırım akıllarındaki ben daha iyiyim fakat sanal alemin esaretindeyim. Bu gidişle hep kendimi hem de çevremdekileri hayal kırıklığına uğratacağım. Bu bitkinliğim Türkiye şartlarındaki gelecek kaygılarımdan da değil. Ders çalışmayı eğlenceli bulmuyorum ve eğlenceli de yapamıyorum. Bilgisayarı, telefonu 1-2 saate indirmek benim için imkansız gibi bir şey. Sizin tavsiyelerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum. Amacım biraz olsun çalışkan olabilmek, tez beri çalışmak.

Kaçıncı sınıfsın bilmiyorum fakat lisede çoğu öğrenci sürekli bu şekilde hissediyor bunun sadece kendine yönelik bir baskı olmadığını bilmen önemli ben 2019'da Anadolu lisesinden 92,5 ortalama yaparak 3. yüksek ortalamayla mezun oldum inan ders çalışmak hiç eğlenceli gelmedi benim en iyi yöntemim sınav haftası "Hocalara Geldik" izlemekti. Çok sağlam ve temelli anlatıyorlar dikkatli dinlemen ve soruları çözmen yetiyor özellikle matematik dersinde. Tabii bu kişiden kişiye değişir fakat oradaki hocaların temposu ve anlatım tarzı bana hep izlemesi zevkli geldi. Bir de dersi derste dinlemekten daha iyi bir öğrenme yöntemi daha görmedim ben derste sürekli tahtaya kalkardım bilsem de bilmesem de, ki kendimi derse vereyim.

Geri
Yukarı