Ders çalışma isteğim yok

PaRaDoKs

Hectopat
Daha fazla  
Yeni liseye geçtim bu sene, gene 1.. Dönem de ekstra soru çözmeden dersi dinleyerek sınavlarımda geçer notun fazlasından not almıştım. Teşekkür ve onur belgesi ile bitirdim 1. dönemi, 2. dönem ise bayağı zor geçti çoğu konu 1.dönem de sözel konular işlerken bir anda fizik ve biyoloji zorlaştı ve ben ders dinlemekten aşırı sıkılmaya başladım. Şu an da bile belli başlı dersler (coğrafya ve matematik) dışında olan dersler ile aram hiç iyi değil. Ders çalışamıyorum da masanın başında 15 dakika zar zor oturuyor sonra salona geçiyor veya müzik dinliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Motivasyon videoları izle yürüyüş yap seni mutlu edebilecek işlerle uğraş sonra tekrar dersin başına otur.

Yeni liseye geçtim bu sene, gene 1.. Dönem de ekstra soru çözmeden dersi dinleyerek sınavlarımda geçer notun fazlasından not almıştım. Teşekkür ve onur belgesi ile bitirdim 1. dönemi, 2. dönem ise bayağı zor geçti çoğu konu 1.dönem de sözel konular işlerken bir anda fizik ve biyoloji zorlaştı ve ben ders dinlemekten aşırı sıkılmaya başladım. Şu an da bile belli başlı dersler (coğrafya ve matematik) dışında olan dersler ile aram hiç iyi değil. Ders çalışamıyorum da masanın başında 15 dakika zar zor oturuyor sonra salona geçiyor veya müzik dinliyorum.

Bende 12. sınıfa gececek bir abin olarak sana birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum.

Bundan 3 yıl sonra gireceğin sınav senin çalışıp çalışmadığına bakmıyor ya da bir öğrencinin ailesinin maddi yetersizliği olan bir liseli kardeşime bir kıyak geçmiyor. Aslında biz bir yarışın içindeyiz hep ya bunu ister girersin ya istemez girmezsin o senin bileceğin iş istersen TikTok fenomenlerini dinleyip 50 bin TL ile iş kurarsın tabii ne kadar yapabilirsin orası ayrı bir mesele ya da bir markete gidip kasiyer olarak işe başlarsın ha şimdi şunu da diyebilirsin hak veriyorum ben 4 yıl üniversite okuyacağım atanamayacağım yine markette çalışacaksam ne kazanacağım? Ama şundan bahsetmek önemlidir ki senin eğer bu yarışa girmek gibi bir çaban var ise olabilecek bütün ihtimalleri hesaplaman lazım demem o ki bazı şeyler söylenmekle olmuyor sana çalış desem de yarın sabahın köründe kalkmayacağını bildiğim için.
Kendinle hesaplaşman en doğrusu olacak ama bir şeyler başarmak istiyorsan önce kendinle olan yarışı kazanmakta geçiyor bana göre.

Geri
Yukarı