Ders çalışma teknikleriniz neler?

ArdaRiche1

Picopat
Daha fazla  
Dersler için çalışma tekniğiniz var mı ve nasıl çalışmayı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ders çalışmıyorum. :D Yalnızca babam bazen kızdığında çalışıyorum. Ama sana tavsiyem her gün erken kalkıp çalışman. Ben önceden sabah altıda kalkıp test çözerdim, sonra dersime girerdim fakat bu sıralar hiç erken kalkamıyorum.

Herkese uymayabilir ama ilk başta müzik açıyorum, sonra kendim kullandığım Notion uygulamasından başlıkları yazıp sonra o konu hakkında küçük küçük bilgiler ve özetler yazıyorum ama dediğim gibi bu benim çalışma şeklim. Genel olarak özetleyin ve madde madde önemli bilgileri de yazın.
1615185279560.png

Konuyu bir şarkı veya nesle ile eşleştirerek yapabilirsin.
Örnek olarak matematik çalışıyorsun diyelim. Arkada belirli bir sanatçının şarkıları açıyorsun o sanatçı ile matematik dersi özdeşiyor. Her duyduğunda çalıştığın konu aklına gelecektir.

Konuyu bir şarkı veya nesle ile eşleştirerek yapabilirsin.
Örnek olarak matematik çalışıyorsun diyelim. Arkada belirli bir sanatçının şarkıları açıyorsun o sanatçı ile matematik dersi özdeşiyor. Her duyduğunda çalıştığın konu aklına gelecektir.

Bu tekniği biliyorum ama daha önce hiç denemedim.

Herkese uymayabilir ama ilk başta müzik açıyorum, sonra kendim kullandığım Notion uygulamasından başlıkları yazıp sonra o konu hakkında küçük küçük bilgiler ve özetler yazıyorum ama dediğim gibi bu benim çalışma şeklim. Genel olarak özetleyin ve madde madde önemli bilgileri de yazın.Eki Görüntüle 911805
Ben de böyle çalışıyorum bu arada. Notion ders notları için mükemmel. Ben de bu şekilde çalışmanızı tavsiye ederim.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı