Ders çalışmak istiyorum ama çalışamıyorum

• Konuyu başlatan Narqo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 4B

Narqo

Decapat
Makaleler
2
Merhabalar hedef koyuyorum ne yaparsam yapayım olmuyor yarın yazılı var ve çalışmadım. Ailem hep beni serbest bıraktılar ancak ben onlara iyi notlar getiremedim. Ne yapmam gerekir? Ailemle aram bozuk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesin olarak bir çare fln diyemem ama ders çalışmak psikolojik bir şeydir olmuyorsa bırakmanı öneririm. Mesela onun yerine kitap oku.Zihnin çalışma mantığını öğren. Bazen bırakmak insanı daha güçlü yapar.Mesela sonra iyi bir amacın olabilir ve senin için ders problem olmaz.

Merhabalar hedef koyuyorum ne yaparsam yapayım olmuyor yarın yazılı var ve çalışmadım. Ailem hep beni serbest bıraktılar ancak ben onlara iyi notlar getiremedim. Ne yapmam gerekir? Ailemle aram bozuk.

Bende aynı durumdayım yarın İngilizce ve proje ödevim olmasına rağmen boş boş oturuyorum gece saatlere kadar erteliyorum kendimi en iyi çözüm PC kullanımına ailen kısıtlama koymalı bana koydular bir işe yaramadı ama sende olur diye düşünüyorum.

Merhabalar hedef koyuyorum ne yaparsam yapayım olmuyor yarın yazılı var ve çalışmadım.

Yazılın her nedir bilmiyorum. Bazı şeylere sona koymak sona yerleştirmek her zaman kötüdür ama şu anda bile zamanın var neden saat 2'ye kadar çalışmyasın ki abartılı gelebilir ama 2 3'e kadar sabahladığım çok oldu.
Önemli olan ne yazılın olması dediğim gibi ama ufak bir çalışmayla bile 50 gibi bir not alabilirsin.

Ailem hep beni serbest bıraktılar ancak ben onlara iyi notlar getiremedim. Ne yapmam gerekir? Ailemle aram bozuk.

Burası hakkında:

Ailen seni serbest bırakmış gibi bir ifade kullanmışsın ama genellikle serbestliği kendi yönümüze çevirdiğimizden burada aksaklıklar oluyor ama senin burada iyi bir not getirme hevesini göz ardı edecek olursak aslında ne kadar da bilinçli olarak aksattığın belli oluyor burada kendini tabiri caiz ise "aşağılaman" gerekir.

Sonrasında akışına bırakıp sınavlardan sonraya sıkı tempo ile eksik analizi yapıp programa sokman gerekir kendini.

Teşekkürler. Bana çok yardımcı oldunuz umarım notlarımı düzeltebilirim.
Bende de aynı durumdu ben istemesem de mecbur çalıştım ve oldu şu an sınava hazırım yarın sınava gireceğim.
Teşekkürler
Gönülden gelmesi lazım. Olmuyorsa dershane iste veya bir arkadaşına emanet et kendini. Kütüphaneye de gitmeyi deneyebilirsin.
Teşekkürler ne yapacağım ı planladim
Bende aynı durumdayım yarın İngilizce ve proje ödevim olmasına rağmen boş boş oturuyorum gece saatlere kadar erteliyorum kendimi en iyi çözüm PC kullanımına ailen kısıtlama koymalı bana koydular bir işe yaramadı ama sende olur diye düşünüyorum.

Umarım kurtuluruz bu durumdan.

Çalışmaya başlamaya zorlanıyorsan çok kolay bir şey var aslında. Sakın erteleme. O an ne işin varsa bir kenara bırak ve ders çalışmaya başla. Şu gün, o gün, bu gün yapıcağım diye erteleme.

Üniversite sınavı gibi sınavlar için öneri veremem ama okul sınavları için bir önerim var. Dostum okuldaki arkadaşların senin rakibin olsun her zaman onlardan üstün olmaya çalış. Dediğim şey kibirli olmak değil onlardan üstün olmaya çalışırsan ve bunu başarırsan özgüven kazanacaksın ve bu durum seni mutlu edecek. Bu durumun devamlılığı için ve elindeki üstünlüğü kaybetmemek için ister istemez ders çalışacaksın.

Geri
Yukarı