Sınavlar yaklaşıyor ama çalışamıyorum

LGS ve basit? Matematik o kadar zor ki LGS için; matematiğe çalışmak bile gereksiz geldi bana çünkü defter/kitapta yazan sorulardan hiçbirisi gelmez sırf mantık soruyorlar.
Hocam ben LGS basit demedim soruları biraz daha kolay soracaklarmış ama eski nesil sormayacaklarmış.

Ortaokul yada lise'ye gidiyorsun çok yüksek ihtimalle. Ben bir üniversite öğrencisiyim, sana çalışma demicem ama hayatım boyunca şunu öğrendim; Her şey okul değil yada çalışmak değil. Ben lise sona kadar çalışmadım, dersleri iyi dinlerdim ödevimi yapardım orası ayrı ama bir türlü geçtim. Kalma muhabbeti de fazla yok zaten. Eğer dersleri çok sevmiyorsan zorlamanın anlamı yok. Birsürü tavsiye verebilirim ama anlamı yok. Gelmiyorsa çalışmak zaten kendini zorlayarak çalışırsan kendine zarar verirsin. İleride hedefin ne bilmiyorum ama yüksek bir şey hedefliyorsan ya çalışacaksın yani sınav geldi diye çalışıcam değil. Sınav yokkende ya da derslerini dinle sınavdan önce çalışıp okulu bitir. Hayaller ve hedeflerine doğru koş her şey okul değil :)
Amacım oyun sektörüne girmek.

Arkadaşlar her şey çalışmak değil, eğer LGS'ye hazırlanıyorsanız stres kontrolüne odaklanın sınav anına hazırlanın ben sadece 1 kitap bitirmiştim fen bilimlerinden geçen sene 489'la Cağaloğlu'na girdim. O kadar da sıkıntı etmeyin sonucu ölüm değil. Konuyu ailenize ciddi bir dille anlatırsanız yardımcı olacaklardır.

Arkadaşlar her şey çalışmak değil, eğer LGS'ye hazırlanıyorsanız stres kontrolüne odaklanın sınav anına hazırlanın ben sadece 1 kitap bitirmiştim fen bilimlerinden geçen sene 489'la Cağaloğlu'na girdim. O kadar da sıkıntı etmeyin sonucu ölüm değil. Konuyu ailenize ciddi bir dille anlatırsanız yardımcı olacaklardır.
Çok zor be hocam. Ağzımı Açıyorum hemen konuya dalıyorlar;

-Ben bilmiyorum Ferit, İster çalış ister çalışma. Ablan şanslıydı. Anadolu'ya yerleşti öyle böyle. Senin şansın yaver gitmeyip imam hatibe gidersen, ben seni vermem imam hatip'e. Alırım Yanımda ordan oraya koşturup çalıştırırım.

:(

Geri
Yukarı