Ders çalışmakta zorlanıyorum

1 yıl sonra LGS sınavına gireceğim. 2 yıllık uzaktan eğitimde internette donma kasma yüzünden bir şey öğrenemedim. Toparlamak için ders kitabımı açıyorum fakat kitabı açtığım zaman hemen kapatma hissi geliyor. Bu soruyu başaramayacakmışım gibi bir his geliyor. Ama sıkıntı büyük çünkü hepsini yaz tatilinde bitirmem gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendine hedef koy. Hedef sonunda bir ödül koy kendine. Bunu bir rutin haline getir. Her gün yaklaşık olarak aynı saatlerde yap bunu. Bir süre sonra o ödül olmadan da ulaşacaksın o hedefine.

Mesela günde 4 kez 1 saatlik çalışma yapacaksın diyelim. Bu 4 saati belirle. Bu 4 saat her gün aynı olsun. Bu saatlerin sonuna ödül koy. Her gün o saatte otur masaya. 1 saat çalışman bittikten sonra ödülünü al.

1 yıl sonra LGS sınavına gireceğim. 2 yıllık uzaktan eğitimde internette donma kasma yüzünden bir şey öğrenemedim. Toparlamak için ders kitabımı açıyorum fakat kitabı açtığım zaman hemen kapatma hissi geliyor. Bu soruyu başaramayacakmışım gibi bir his geliyor. Ama sıkıntı büyük çünkü hepsini yaz tatilinde bitirmem gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
LGS'de sadece 8. sınıf müfredatından sorumlu olacaksın eğer sistem değişmediyse bu yaz matematik ve Türkçe üzerine ağırlık ver. Bu konulardaki eksiklerini kapat. Sonrasını yıl içinde öğreneceksin zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı