Ders çalışmaya başlamak istiyorum

Emin misiniz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 11. sınıftayım 9. sınıftan itibaren ders çalışmayı bıraktım lise ortamı beni adeta büyülemişti yapabileceğim o kadar çok şey vardı ki dersleri aksattım bunu başlıca sebebi iyi bir telefon almam oldu. Eve geliyor sürekli oyun oynuyor YouTube'dan videolar seyrediyordum. Okula geldiğimde ise dersleri kaynatıyor dinlemiyordum. Şu an çok pişmanım. Okulu bıraksam mı diye tonlarca kez düşündüm ama iş hayatımda o kadar da iyi değildim (su tesisatçılığında) bu yüzden bir yandan da ailemin okumam yönünde beni zorlamasından dolayı bırakmadım. Aslında okumayı ben de çok istiyorum ama bir türlü bir uçtan başlayamıyorum. Bana yardımcı olabilecek biri çıkarsa inanın çok mutlu oluru. M ne türlü bir kaynaktan çalışmalıyım, nasıl bir yol izlemeliyim bilemiyorum. Bana yardım edebilecek yakın bir arkadaşım da yok şu sıralar okulda zorbalığa uğruyorum. Herkesle aramı açtım sadece kendime odaklanmak istiyorum. Bana yardım ederseniz mutlu olurum.

Arkadaşlar 11. sınıftayım 9. sınıftan itibaren ders çalışmayı bıraktım lise ortamı beni adeta büyülemişti yapabileceğim o kadar çok şey vardı ki dersleri aksattım bunu başlıca sebebi iyi bir telefon almam oldu. Eve geliyor sürekli oyun oynuyor YouTube'dan videolar seyrediyordum. Okula geldiğimde ise dersleri kaynatıyor dinlemiyordum. Şu an çok pişmanım. Okulu bıraksam mı diye tonlarca kez düşündüm ama iş hayatımda o kadar da iyi değildim (su tesisatçılığında) bu yüzden bir yandan da ailemin okumam yönünde beni zorlamasından dolayı bırakmadım. Aslında okumayı ben de çok istiyorum ama bir türlü bir uçtan başlayamıyorum. Bana yardımcı olabilecek biri çıkarsa inanın çok mutlu oluru. M ne türlü bir kaynaktan çalışmalıyım, nasıl bir yol izlemeliyim bilemiyorum. Bana yardım edebilecek yakın bir arkadaşım da yok şu sıralar okulda zorbalığa uğruyorum. Herkesle aramı açtım sadece kendime odaklanmak istiyorum. Bana yardım ederseniz mutlu olurum.

Ders çalış reis bizim yapacağımız bir şey yok istek varsa çalıl yoksa sen bilirsin.

Hocam ilk öncelikle okuldaki motivasyon çok önemli, iyi arkadaşlıklar kurun yoksa tıkanır kalırsınız. Zorbalayan kişileri rehberliğe bildirin. Ekstra olarak çalışmak için yavaş yavaş başlayın her şey bir anda olmaz, örnek her gün çözdüğüm paragraf sayısını 2 katına çıkaracağım gibi bir düşünce sizi ileri götürebilir . Hayırlı forumlar.

2022'de sürekli yatırımcılığı, piyasayı öğreneceğim falan diyordum ama sene sonuna kadar bir şey yapmamıştım 2023'te ise ciddi bir plan hazırlayıp yaptığım diğer tüm boş şeyleri terk ettim kendime odaklandım önce plan şart ve kendinizden emin olmanız gerekiyor, bol şans.

Öncelikle telefonu elinizden bırakamıyorsanız YouTube'dan ders videoları izleyerek başlayabilirsiniz veya bulunduğunuz ortama çalışmak istediğiniz kitabı koyarak, ilk günler öyle çalışmanıza da gerek yok karıştırın sadece veya orada dursun , sonra yavaş yavaş sevdiğiniz konulardan başlayarak bir başlangıç yapabilirsiniz.

Herkese teşekkürler arkadaşlar kısa süreli ban yediğimden dolayı size cevap veremedim ama hepinizin tavsiyelerini okudum denemeye çalışacağım.

2022'de sürekli yatırımcılığı, piyasayı öğreneceğim falan diyordum ama sene sonuna kadar bir şey yapmamıştım 2023'te ise ciddi bir plan hazırlayıp yaptığım diğer tüm boş şeyleri terk ettim kendime odaklandım önce plan şart ve kendinizden emin olmanız gerekiyor, bol şans.

Sana da bol şans dostum kendime bir ders çalışma planı hazırlamayı düşünüyorum.

Hocam ilk öncelikle okuldaki motivasyon çok önemli, iyi arkadaşlıklar kurun yoksa tıkanır kalırsınız. Zorbalayan kişileri rehberliğe bildirin. Ekstra olarak çalışmak için yavaş yavaş başlayın her şey bir anda olmaz, örnek her gün çözdüğüm paragraf sayısını 2 katına çıkaracağım gibi bir düşünce sizi ileri götürebilir. Hayırlı forumlar.

Zorbalık konusunda aileme danışmayı düşünüyorum olmadı okul değiştireceğim herkes ergen gibi tavırlar almış birinle uğraşsam başkası çıkacak yine moralim bozulacak tavsiyelerin için teşekkürler.

Öncelikle telefonu elinizden bırakamıyorsanız YouTube'dan ders videoları izleyerek başlayabilirsiniz veya bulunduğunuz ortama çalışmak istediğiniz kitabı koyarak, ilk günler öyle çalışmanıza da gerek yok karıştırın sadece veya orada dursun, sonra yavaş yavaş sevdiğiniz konulardan başlayarak bir başlangıç yapabilirsiniz.

Deneyeceğim tavsiyelerin için teşekkürler.

Düzenli bir ders çalışmayla sorunlarını çözeceğinden eminim, YouTube'dan izleyerek başlayabilirsin, kafana takma.

Sağ ol dostum düzeleceğimi düşünüyorum sayenizde hepinize hayırlı forumlar.

Geri
Yukarı