Ders Çalışmaya Başlayamamak

Siz benim dediğimi yapın yaptığımı yapmayın dostlar. Benim de Nisan ayının 14 ve 15'inde 9 tane sınavım var. Kendime dedim, ''Şubat ayında kaldığım derslere çalışsam, Mart ayında da diğer 7 derse çalışsam biter herhalde.''

Şu anda kitapları almadım bile. Kitapları alsam okumam gereken sayfa sayısı yaklaşık olarak 900 sayfa. Neyse ki yarın tek kitap alacağım, kafam rahat, 200 sayfa.

Hemen bana şunu deyin: Dinime küfreden Müslüman olsa. :D

Siz benim dediğimi yapın yaptığımı yapmayın dostlar. Benim de Nisan ayının 14 ve 15'inde 9 tane sınavım var. Kendime dedim, ''Şubat ayında kaldığım derslere çalışsam, Mart ayında da diğer 7 derse çalışsam biter herhalde.''

Şu anda kitapları almadım bile. Kitapları alsam okumam gereken sayfa sayısı yaklaşık olarak 900 sayfa. Neyse ki yarın tek kitap alacağım, kafam rahat, 200 sayfa.

Hemen bana şunu deyin: Dinime küfreden Müslüman olsa. :D
Siz de açık lise okuyorsunuz herhalde. Açıkçası AÖL sınavları bana aşırı basit geliyor ancak bu sınavların beni zorlamıyor olması Üniversite için hazırlanmama etki ediyor.

Sayısal kısma çalışmak için mutlaka daha önce çıkmış sınav sorularını çözün, çok büyük faydası var. Her sene hemen hemen aynı şeyleri soruyorlar zaten.

@Inotorious önerileriniz için teşekkür ederim fakat ben üniversite AÖF işletme 2. sınıftayım şu anda. Nasıl çalışmam gerektiğini gayet iyi öğrendim, sistem sağ olsun sınavda 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor. Zamanım da bol sayılır ama yine de çalışmam lazım.

Bolca soru çözen biriyim, hatta o kadar çok soru çözüyorum ki bazen şıklara bakarak cevabı söyleyebiliyorum, soruya gerek kalmıyor yani. :D

Biraz daha zorlarsam telekinezi ile cevaplarım soruları, kaleme bakarak şıkkı işaretlemek falan işte.:D

@Inotorious önerileriniz için teşekkür ederim fakat ben üniversite AÖF işletme 2. sınıftayım şu anda. Nasıl çalışmam gerektiğini gayet iyi öğrendim, sistem sağ olsun sınavda 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor. Zamanım da bol sayılır ama yine de çalışmam lazım.

Bolca soru çözen biriyim, hatta o kadar çok soru çözüyorum ki bazen şıklara bakarak cevabı söyleyebiliyorum, soruya gerek kalmıyor yani. :D

Biraz daha zorlarsam telekinezi ile cevaplarım soruları, kaleme bakarak şıkkı işaretlemek falan işte.:D
Ben de bunun nasıl olduğunu anlamıyorum, hadi Türkçe sorusu filan olsa anlarım da diyelim ki Matematik veya Fizikteki soruları da aynı şekilde yapabiliyor musunuz?

Bende bunun nasıl olduğunu anlamıyorum, hadi Türkçe sorusu filan olsa anlarım da diyelim ki Matematik veya Fizikteki soruları da aynı şekilde yapabiliyor musunuz?

Fizik dersi yok benim bölümde, matematik de ilk sene vardı, çıkmış soruları ezberlemiştim, soru mantığını çözmüştüm ve vizeden aldığım not yerlerde, finalden aldığım not (70) ile geçtim.

Opera Anlık Görüntü_2018-02-18_002533_aof.anadolu.edu.tr.png

Bir önceki dönem de istatistik vardı, içindeki matematik sadece olasılık konusuydu. Çalışınca yapılıyordu. Ama sayısal bir derste, aynı soru aynı şekilde sorulmadığı müddetçe, sorular okunmadan cevaplar işaretlenemiyor. Mecbur üzerine kafa yoruyorum.

Bu dönem sayısal ders yok, hepsi sözel dersler, tam bana göre. :)

Sınava bilgisayar için çalışıyorsan baştan 1 adım geridesin. Aklında da bu olduğu için bu düşünce seni tembelliğe biraz daha yaklaştırıyor. Tabii ki bunu iyiye de çevirmen senin elinde. Hırs kaynağı gibi.

Sınavına az kalmış ama hep biraz sonra yapacağım demekle zaman öldürüyorsun anlaşılan. Bunun sebebi de belli bir program yapmaman ve yaptıysan da buna uymaman. Zor bir şey değil. Yiyeceğin yemeği, kalkacağın saati nasıl planlıyorsan bunu da öyle yapacaksın ve uyacaksın. Uymak zorunda kalacaksın.

Aksi taktirde ertelemekle anca kendi kendini kandırırsın. Hiçbir şey için geç değil. Bu dürüstlüğe ve sorumluluğa erdiğin an çalışmaya başlayabilirsin.

Hayatta önem sıralamanı iyi yapmalısın. PC, oyun vb. geçici şeylerdir. Bunların, hayatta geri dönüşü olmayan şeylerin önüne geçmesine izin verme.

''Ders çalışmaya başlayamama'' konusundan nereye geldin diyeceksin. Maalesef her şeyin temeli bu şekilde başlıyor.

Cefasını çekmediğin hiçbir şeyin sefasını süremezsin.

Önce cefa, sonra sefa.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı