Ders için iPad alınır mı?

Üniversite öğrencisi olmadığınız sürece almanız gerektiğini düşünmüyorum. Ona vereceğiniz paranın 5'te 1'ini kitaplara harcasanız daha sağlıklı olur. Yani hiçbir dokunmatik ekran kağıt kalemin yerini tutamıyor maalesef. Ha siz ben Pdf üzerinden çözeceğim ve aldığım tabletide gündelik olarakta kullanacağım derseniz o sizin kararınız ama tablet sadece ders için alınmaz.

Eğer ders için bakıyorsanız pekala alınabilir.

Neden?​

• Önerilebilecek gaming laptopların form faktörü iPad'e kıyasla epey kalın ve ağır, ayrıca 90Wh durumu yüzünden pil ömürleri düşük.
  • Yüksek ihtimalle konu sahibi arkadaş masaya bağlı kalmak istemeyecek. E bataryada da bu canavarların 65W'lık CPU'su zar zor besleniyor :D
  • 15.000₺ bütçeyle zaten dokunmatik ekranlı, katlanabilir ve güncel çok fazla şey alınamıyor günümüzde.
  • Aslında Lenovo Yoga veya ROG Flow serilerine yönlenebilir diyecektim fakat sırf pil ömründen dolayı demedim. Bütçe konusu da cabası.
Alınmaz. Burada yazdıklarından sadece pili yüzünden alınır. Halbu ki alacağı herhangi sıfır laptopun şarjı 4 saat gidecektir. Bu da alacağı performansa kıyasla baya iyi bir değer. RTX2050'li Asus'un laptopları var o bütçelerde. Öneririm. Ders çalışırken büyük bir ekran olsun istiyordum ben. Laptop ekranı bile yetersiz kalıyordu gittim monitör aldım. Kaldı ki 10 inçlik tablet ekranı ne kadar tatmin eder şüpheli. Ders çalışırken önünde kitap olacak karşında tablet tablet ekranı küçük kalacak. Şahsi fikrim almayın.
Ders çalışmak için iPad 10. nesil almayı düşünüyorum fakat verimli olur mu, çok işime yarar mı ders konusunda kararsızım. Parayı çöpe atmak gibi olsun istemiyorum.
Büyük ihtimal heves edip akmak istiyorsun ama sadece youtube'dan ders videoları izlersin pek bir işine yaramaz. Eğer çizim vs. yapmayacaksan pek bir önemi yok. O bütçeye laptop alsan çok daha iyi olacaktır.

Eğer zengin değilseniz ortalama bir aile için biraz gereksiz ve lüks olduğunu düşünüyorum. İşe yarar mı evet yarar fakat o paraya kesinlikle değeceğini düşünmüyorum.

Eğer zengin değilseniz ortalama bir aile için biraz gereksiz ve lüks olduğunu düşünüyorum. İşe yarar mı evet yarar fakat o paraya kesinlikle değeceğini düşünmüyorum.
Katılıyorum. Herhangi bir 4000 liralık Samsung tablette o cihazın işlevini görecektir.

Bu da alacağı performansa kıyasla baya iyi bir değer. RTX2050'li Asus'un laptopları var o bütçelerde. Öneririm. Ders çalışırken büyük bir ekran olsun istiyordum ben. Laptop ekranı bile yetersiz kalıyordu gittim monitör aldım. Kaldı ki 10 inçlik tablet ekranı ne kadar tatmin eder şüpheli. Ders çalışırken önünde kitap olacak karşında tablet tablet ekranı küçük kalacak. Şahsi fikrim almayın.
Aslında kendi çizgisinde gayet güzel bir argümandı ta ki RTX 2050'ye kadar. Hocam gözünüzü seveyim yapmayın 2050 çok rezalet bir kart, hayatta alınmaz.

Aslında kendi çizgisinde gayet güzel bir argümandı ta ki RTX 2050'ye kadar. Hocam gözünüzü seveyim yapmayın 2050 çok rezalet bir kart, hayatta alınmaz.
O bütçede kıytırık kasaya sahip 3050'ler var. Düzgün 3050'ler 22-23K civarında. En ucuz 3060 laptop 18K. O da düşük W değeri ile kötü malzeme kalitesi ile uzun vadede üzer. 2050'nin iyi bir kart olmadığını bende biliyorum hocam. 1650 alacağına 2050 alsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı