Ders kitaplarının yanında ücretsiz test kitapları verilecek!

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evet bu sene yürürlüğe girecek. Her ders için ayrı olmak üzere ders kitaplarının yanında MEB'in hazırladığı test kitapları verilecek. İlkokuldan liseye kadar devam edecek. Mahmut Özer diğer bakanlara kıyasla iyi adımlar atıyor eğitim konusunda. Hakkını vermek lazım.

Bize vermediler? (12. Sınıf)

Evet bu sene yürürlüğe girecek. Her ders için ayrı olmak üzere ders kitaplarının yanında MEB'in hazırladığı test kitapları verilecek. İlkokuldan liseye kadar devam edecek. Mahmut Özer diğer bakanlara kıyasla iyi adımlar atıyor eğitim konusunda. Hakkını vermek lazım.
Yalnız bir bilgi vereyim. Hocalara kesinlikle kitap önermemeleri konusunda bilgi verilmiş. Eğer kitap önerirlerse veya aldırırlarsa Büyük cezalarla sonuçlanacakmış. Hocaya paragraf kitabı sordum maalesef öneremem Bakanlıktan büyük açıklama geldi dedi ve Bu ceza olayını bir tanıdığım hocaya sordum. Kendi kitapları arasında henüz paragraf kitabı vb. Şeyler çıkacağını bilmiyoruz. Hemen heycanlanmayın. Ortaokul öğrencisiyim ve Türkçe ve Matematik açısından endişelerim var. Test kitapları açısından hocalar oradan ödev verecek zaten. Biz ek olarak nereden çalışacağız? Hiç kimse bunu düşünmedimi merak ediyorum.
Ek: Devletin kendi kitap vermesi çok güzel birşey olmuş. Parası olmayan öğrenciler yararlanabilir.
Bu konuda problem yok. Sadece hocaların kitap tavsiyesi vermesini engellemeleri hiç hoş olmamış.

Son birkaç senedir durum öyleydi zaten, veliler şikayetçi falan olursa bela alırlar başına.
Ek nereden çalışacağız biz? Böyle sistem olmaz insanların buna birşey demesi gerekiyor. Bu adım Bir yanından hoşuma gitti bir yandan hiç hoşuma gitmedi.
Önceden bu kadar risk yoktu şuan duruma bakılırsa hocaları baya tehdit etmişler gibi gözüküyor.

Boşta binlerce atanamayan öğretmen var, alın hepsini milli eğitime bol bol soru hazırlasınlar. Hazırlanan soruları internette yayınlasınlar, böylelikle kağıttan tasarruf edilmiş olur ve boştaki öğretmen sayısı azalır.

Geri
Yukarı