LGS'ye odaklanamıyorum

AhmetKarma

Centipat
Yer
Piranha Fabrikası
LGS'ye gireceğim. Aşırı derece moral, motivasyon ve dikkat dağınıklılığı var. Önceden yoktu. Takır takır çözüyordum. Ders çalışma isteğimi yaratabiliyordum. Ama şimdi oturuyorum, soruya bakıyorum, olmuyor. Yani bir şeyler eksik, ama ne, çözemedim. Bir de aşırı derecede boş boş oturup tavana bakasım geliyor :D

LGS'ye gireceğim. Aşırı derece moral, motivasyon ve dikkat dağınıklılığı var. Önceden yoktu. Takır takır çözüyordum. Ders çalışma isteğimi yaratabiliyordum. Ama şimdi oturuyorum, soruya bakıyorum, olmuyor. Yani bir şeyler eksik, ama ne, çözemedim. Bir de aşırı derecede boş boş oturup tavana bakasım geliyor :D

Tamamen psikolojik, bu konunda profesyonel bir yardım alman kanaatindeyim.

Hocam 4 ay kaldı biraz dişinizi sıkın, 4 sene güzel bir lisede okumayı düşünün. Arkadaş ortamından sosyal etkinliklere kadar lise, hayatınıza büyük etki ediyor.

Bunları düşünün, odaklanmak için ders çalışırken teknolojik aletlerden uzak bir ortam seçin. Yanınıza güzel bir içecek alabilir, arkadan sakin bir şakı açabilirsiniz. Kolay gelsin :)

Her ne kadar lgs önemli olsa da daha gireceğin çok sınav var bunu unutma. Tabii ki iyi lise her zaman daha iyidir fakat ben teogda şu anda "niteliksiz" diye tabir edilen bir anadolu lisesini kazandım ve ayt sayısalda derece yaptım.Kısaca lise her ne kadar önemli olsa da kendinizi çok kasmayın, üniversite sınavında bol bol çalışırsınız :)

Her ne kadar LGS önemli olsa da daha gireceğin çok sınav var bunu unutma. Tabii ki iyi lise her zaman daha iyidir fakat ben teogda şu anda "niteliksiz" diye tabir edilen bir Anadolu lisesini kazandım ve AYT sayısalda derece yaptım. Kısaca lise her ne kadar önemli olsa da kendinizi çok kasmayın, üniversite sınavında bol bol çalışırsınız :)

Bende öyle düşünüyorum her lise ne de olsa aynı konuları aynı dersleri işliyorlar pek bir farkları yok LGS'nin benim için önemi yok şu an çok fazla çalışmıyorum çünkü çalışsam da zaten kazanamam iyi bir liseyi çünkü matematiğim çok kötü matematik iyi bir lise için çok önemli ve teog o kadar kolaydı ki şu an olsam 500 puan alırdım Teog'dan ama LGS gelince her şey değişti sorular daha zorlaştı o yüzden LGS'nin pek bir önemi yok şu an ileride üniversite sınavına çalışmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı