Dershane gerekli mi?

Kajuistaken

Hectopat
Daha fazla  
12. sınıfa geçtim üniversite sınavına hazırlanacağım bu sene. Derslerim iyidir okulumda iyi yani ekstra bir derse ihtiyacımın olacağını pek düşünmüyorum 11.sınıfta gittim çok yordu dershane ama eksik derslerimin bazılarınıda kapattı diyebilirim. Sizce dershaneye gitmeye gerek var mı dershane yerine koçluk + dershanenin denemelerine girmek yeterli olur mu?

12. sınıfa geçtim üniversite sınavına hazırlanacağım bu sene. Derslerim iyidir okulumda iyi yani ekstra bir derse ihtiyacımın olacağını pek düşünmüyorum 11.sınıfta gittim çok yordu dershane ama eksik derslerimin bazılarınıda kapattı diyebilirim. Sizce dershaneye gitmeye gerek var mı dershane yerine koçluk + dershanenin denemelerine girmek yeterli olur mu?

Çalışman lazım dershaneyle ilgisi yok lise 3 gidiyorum şu an 8 sınıfta dershaneye gidiyordum çok da etkisi olmadı ama yine de anlarsan etkisi olur zorunlu değil ama istersen gidebilirsin ben hep kendim çalıştım dershaneye tek 8 sınıfta gittim.

Kişiden kişiye değişir. Evde veya kütüphanede günde 6 7 saat ve istikrarlı bir şekilde çalışabileceksen gereksiz zaman kaybı.

Çalışman lazım dershaneyle ilgisi yok lise 3 gidiyorum şu an 8 sınıfta dershaneye gidiyordum çok da etkisi olmadı ama yine de anlarsan etkisi olur zorunlu değil ama istersen gidebilirsin ben hep kendim çalıştım dershaneye tek 8 sınıfta gittim.

Bende lise 3'te gittim dershaneye birazcı faydasını gördüm ama acayip yordu.

Kişiden kişiye değişir. Evde veya kütüphanede günde 6 7 saat ve istikrarlı bir şekilde çalışabileceksen gereksiz zaman kaybı.

Geçen cumartesi ilk defa gittim kütüphaneye 5 saat durabildim ama 5 saatin hepside çalışma değil.

Evde çalışacak iraden ve ortamın var ise gerekmez. Yoksa gerekli.

Evde çalışacak iraden ve ortamın var ise gerekmez. Yoksa gerekli.

Ev ortamı var ama irade bir tık sıkıntı gibi evimin direk 100 metre ilerisinde kütüphane açılıyor yani okul kapandığı günler dershane yerine oraya giderim yakın bir dershane yok.

Dershane hocalarının hepsi size hitap etmeyebiliyor. Ayrıca dershaneye harcadığınız yol süresi bir süre sonra can sıkabiliyor. Dershanede de dersler %100 verimli geçmiyor illaki gırgır şamata dönüyor 5-10 dakika olsa bile. Evde veya kütüphanede çalışıp herhangi bir deneme kulübüne yazılmak daha karlı olacaktır fikrimce. Ev ortamı müsait değilse dediklerimin hepsi boşa, gitmek daha karlı.

Geri
Yukarı