Dershane mi, evde çalışmak mı?

NonAlive52

Femtopat
Yer
Washington
Selam Technopat ailesi,
Benim kafamda birtakım sorular var. Bu sene 11. sınıfa geçtim ve dershaneye gidip gitmemek konusunda kararsızım. Seçeceğim dershanenin özel koçu da var. Sizler ne önerirsiniz; bireysel koçluk mu, dershaneye gitmek mi yoksa evde YouTube'dan çalışmak mı? Halihazırda haftada bir denemelerine gidip girdiğim bir kurum var zaten TYT adına. Gideceğim fen lisesininde DYK kursu bulunmakta.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE abi, eğitim konusu belki bir bilgin vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizle yaşıtım. Dershane(koç ve eğitim)+evde çalışma şeklinde gidiyorum birkaç haftadır. Eğer imkanınız varsa doğru dershane doğru tercih olacaktır geleceğiniz için.

Kaç net civarı ilerliyorsun dershane denemelerinde?

Sizle yaşıtım. Dershane(koç ve eğitim)+evde çalışma şeklinde gidiyorum birkaç haftadır. Eğer imkanınız varsa doğru dershane doğru tercih olacaktır geleceğiniz için.

Bir de toplam kaç k para veriyorsun koç ile dershaneye?

YKS'ye bu sene girdim. Tavsiyem imkanın varsa dershaneye gitmen. Çünkü elektronik ortamda ders çalışınca ister istemez dikkat dağılıyor. Ayrıca ev ortamı da ders çalışmaya müsait değil. Dershanede hocanla yüz yüze olacağın için nokta atışı şeklinde eksiklerini kapatabilirsin.

YKS'ye bu sene girdim. Tavsiyem imkanın varsa dershaneye gitmen. Çünkü elektronik ortamda ders çalışınca ister istemez dikkat dağılıyor. Ayrıca ev ortamı da ders çalışmaya müsait değil. Dershanede hocanla yüz yüze olacağın için nokta atışı şeklinde eksiklerini kapatabilirsin.
Eğer imkan yoksa kütüphaneye gitmenizi öneririm. Yanınızda harıl harıl ders çalışan insanlar sizi motive ediyor.

Şimdi güzel arkadaşım, dershanenin güzel yanı olduğu gibi kötü yanı da var.

Eğer ki evden çalışırken anlıyorsan ve en önemlisi kendi disiplinini kendin yaratabiliyorsan; dershanedeki gibi bir sosyal ve rekabet ortamı olmadan da mis gibi giderim diyorsan dershane senin için para israfı olur onu söyleyeyim.

Ve dershaneye gidersen ders çalışma saatlerin düşecek onu da söyleyeyim. Burada dershanenin kalitesi çok önemli. Eğer sen 6-7 saatini harcayacaksan değmesi lazım çünkü 7 saat çok fazla bir süre.
Ben mesela şehir dışındaki bir dershaneye gidiyorum, servisle gidip geliyorum 1 saat git 1 saat gel 2 saatim yolda geçiyor her gün. Akşam eve 9da geliyorum ve uyuyorum direk. Ders çalışabilmek için de her sabah 5'te kalkıyorum, servis öğlen 1'de kalkıyor, 12'ye kadar çalışıyorum sonra yemek yiyip çıkıyorum.

Bütün bu eziyetleri çekiyorum ama değiyor benim için çünkü gittiğim dershane güzel bir dershane. Senin de gitmeden önce iyice düşünmen gerekiyor. Şu an 11. sınıfsın, çok güzel. Bu sene dershaneyi deneyip seneye sınav senende gidip gitmeyeceğine de karar verebilirsin. Çok uzattım :D

Hiç denemeye girmedim başlayalı 4-5 gün etmedi.

8.000 TL.

Benim gideceğim dershane de fen lisesi indirimi ile birlikte 8 k yapıyor ama anlamadığım bireysel koç nasıl bu kadar ucuz oluyor? Hepsi Full paket mi?

Şimdi güzel arkadaşım, dershanenin güzel yanı olduğu gibi kötü yanı da var.

Eğer ki evden çalışırken anlıyorsan ve en önemlisi kendi disiplinini kendin yaratabiliyorsan; dershanedeki gibi bir sosyal ve rekabet ortamı olmadan da mis gibi giderim diyorsan dershane senin için para israfı olur onu söyleyeyim.

Ve dershaneye gidersen ders çalışma saatlerin düşecek onu da söyleyeyim. Burada dershanenin kalitesi çok önemli. Eğer sen 6-7 saatini harcayacaksan değmesi lazım çünkü 7 saat çok fazla bir süre.
Ben mesela şehir dışındaki bir dershaneye gidiyorum, servisle gidip geliyorum 1 saat git 1 saat gel 2 saatim yolda geçiyor her gün. Akşam eve 9'da geliyorum ve uyuyorum direk. Ders çalışabilmek için de her sabah 5'te kalkıyorum, servis öğlen 1'de kalkıyor, 12'ye kadar çalışıyorum sonra yemek yiyip çıkıyorum.

Bütün bu eziyetleri çekiyorum ama değiyor benim için çünkü gittiğim dershane güzel bir dershane. Senin de gitmeden önce iyice düşünmen gerekiyor. Şu an 11. sınıfsın, çok güzel. Bu sene dershaneyi deneyip seneye sınav senende gidip gitmeyeceğine de karar verebilirsin. Çok uzattım :D

Denemekten zarar gelmez ;)

Eğer imkan yoksa kütüphaneye gitmenizi öneririm. Yanınızda harıl harıl ders çalışan insanlar sizi motive ediyor.

Kütüphane olsa giderim de kitabevi var ve gelenlerin çoğusu sözelci bu yüzden fazla bir olayı yok.

Benim gideceğim dershane de fen lisesi indirimi ile birlikte 8 k yapıyor ama anlamadığım bireysel koç nasıl bu kadar ucuz oluyor? Hepsi Full paket mi?
Bizim burada koç ayrı olmaz hocam. Yıllardır böyle bizde. Abimler falanda dershaneye gidiyordu kaç sene önce onlarında öyleydi.

Bizim burada koç ayrı olmaz hocam. Yıllardır böyle bizde. Abimler falanda dershaneye gidiyordu kaç sene önce onlarında öyleydi.

Hocam ben de bugün bir dershaneye 9.5 k ya yazıldım koç da dahil Full paket. Hayırlısı olsun bakalım.

Hiç denemeye girmedim başlayalı 4-5 gün etmedi.

8.000 TL.

Seninki bayağı ucuzmuş bu arada normalde 12 k idi ücreti benim kayıt yaptırdığım dershanenin, fen lisesi indirimi ile 9.5 k ya düştü. Seninki bayağı ucuz.

Seninki bayağı ucuzmuş bu arada normalde 12 k idi ücreti benim kayıt yaptırdığım dershanenin, fen lisesi indirimi ile 9.5 k ya düştü. Seninki bayağı ucuz.
Bizim burada fiyatlarda 12.000 civarıydı ben zamanında sınava falan girmiştim.

Hocam ben de bugün bir dershaneye 9.5 k ya yazıldım koç da dahil Full paket. Hayırlısı olsun bakalım.
Hayırlı olsun şimdiden.

Geri
Yukarı