Dershanede ilk günüm

Arkadaşlar bugün dershanede ilk günüm. Yeni insanlar göreceğim nasıl tanışmayalıyım ve girerken ilk ne demeliyim? Bir de çok utanıyorum sosyal fobi şeysinden var.
Girerken bir şey demek zorunda değilsin senin amacın insanlarla tanışmak olmamalı dershanede ders dinlemek ve sınava hazırlanmak olmalı sessiz sakin oturursun dersini dinlersin eğer bu kadar utanıyorsan onlar laf atarsa konuşursun.

Kimseyi tanımak ve sevmek zorunda değilsiniz ama saygı göstermek zorundasınız. Bunun bilinciyle ilk derse girin. Gözünüze kestirdiğiniz arkadaş canlısı olduğunu düşündüğünüz birkaç kişi seçin. Sonra soru sorun "Hangi okula gidiyorsun?" gibisinden. Ardından "Adım bu. Memnun oldum" gibi tanışın. Kısa sohbetler yapın, anlamadığınız soruları vb. şeyleri sorun.

Açıkçası utangaç birisi değilim ama ortamda birileriyle tanışmak hiç benlik değil bir süre sonra ister istemez tanışıyor oluyorum az çok yakın olduklarımda oluyor. Yeni insanlar tanımayı pek seven birisi değilim durumdan duruma değişir olsa da bu genel olarak düşüncem böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı