Dershanelerin sıkıntıları

W3lys4

Decapat
Yer
USA , Illinois
Malum bir dershaneye gidiyorum ve çok sıkıntılı her konuda hemen hemen,
Yemek alamıyorsun dışarıdan izin yok, kantinden almak zorundasın çok laf yapıyorlar, yemek aldıgında da gizlemek zorunda kalıyorsun.
Ayrıyeten ben sözelden gireceğim sınava ve eşit ağırlık sınıfına aldılar beni mat2 dersine girmek zorunda değilim girmek istemediğimde de izin belgesi istiyorlar anlamadım okullarda böyle değil mi?
Bu gittiğim dershaneye mi özgü yoksa çoğunda bu var mı?

Malum bir dershaneye gidiyorum ve çok sıkıntılı her konuda hemen hemen,
Yemek alamıyorsun dışarıdan izin yok, kantinden almak zorundasın çok laf yapıyorlar, yemek aldıgında da gizlemek zorunda kalıyorsun.
Ayrıyeten ben sözelden gireceğim sınava ve eşit ağırlık sınıfına aldılar beni mat2 dersine girmek zorunda değilim girmek istemediğimde de izin belgesi istiyorlar anlamadım okullarda böyle değil mi?
Bu gittiğim dershaneye mi özgü yoksa çoğunda bu var mı?
Gittiğiniz dershane ile ilgilidir. Her dershanenin farklı formatı var. Mesela matematik 2 dersine girmeyen girmez zorlama yoktur. Sizin dershanenizde böyle bir şey yokmuş.

Gittiğiniz dershane ile ilgilidir. Her dershanenin farklı formatı var. Mesela matematik 2 dersine girmeyen girmez zorlama yoktur. Sizin dershanenizde böyle bir şey yokmuş.

Oranın yöneticisi istersen girme dedi ama bunu demesine rağmen sanki zorunluymuş gibi davranıyorlar.
Davranışları çok fazla birbiriyle çelişiyor asla tavsiye etmiyorum çok rezil bir kurum B ile başlıyor ismi çok bilindiktir.

Oranın yöneticisi istersen girme dedi ama bunu demesine rağmen sanki zorunluymuş gibi davranıyorlar.
Davranışları çok fazla birbiriyle çelişiyor asla tavsiye etmiyorum çok rezil bir kurum B ile başlıyor ismi çok bilindiktir.
Davranışları umursamayın ve derslerinize odaklanın. Başarılar dilerim size.

Dershanenin böyle bir uygulamada bulunmak için kendince haklı sebepleri olabilir ama yine de saçma. Dışarıdan yemek getirme konusunda bir şey yapabileceğinizi zannetmiyorum topluca halledilmesi gereken bir iş.

Mat2 dersine girmeme konusunu tekrar ciddi bir şekilde konuşup halletmeye çalışın. Sizi dikkate almiyorlarsa aileniz de gelebilir.

Her dershane böyle yapmıyor bu arada.

Ailemin bu konular hakkında keşke bilgisi olsaydı 100 kez bile anlatsam onlara anlatamıyorum bu mevzuyu her anlattıgımda ‘matematik en önemli ders girmek zorundasın' diyorlar ve sözel eşit ağırlık falan anlamıyorlar onlardan o yüzden kendim halletmek zorundayım ama o da pek mümkün değil çünkü gerçekten sıkıntılı bir dershane. Mecburen katlanmak zorundayım kalmış 8 ay.

Bazı dershanelerde sözel sınıfı olmayabiliyor, sözel sınıfı olmadığı için de sözelden sınava girecek öğrencileri eşit ağırlık ya da sayısal sınıfına alıyor dershane. Dershanenin kantini satış yapsın diye de sizi zorluyorlar da olabilirler kantinden alışveriş yapmanız için. Benim düşünceme göre dershane tamamen gereksizdir, dershaneye denemesi için yazılabilirsiniz.

Bizim dershane farklı mesela. Girmek istemediğin derse girmiyorsun, belge falan gerek yok hocaya söyle yeter. Ya da derse geç kaldığında mazeretini söylediğin zaman anlayışla karşılıyorlar. Bir arkadaş dershanenin kantinine tavuk göğsü getirdi eve gidene kadar dolapta kaldı mesela. Tamamen ortam meselesi.

Bizim dershane farklı mesela. Girmek istemediğin derse girmiyorsun, belge falan gerek yok hocaya söyle yeter. Ya da derse geç kaldığında mazeretini söylediğin zaman anlayışla karşılıyorlar. Bir arkadaş dershanenin kantinine tavuk göğsü getirdi eve gidene kadar dolapta kaldı mesela. Tamamen ortam meselesi.

Evet kurumla alakalı bir durum zaten ben de araştırdım çoğu kurum böyle değilmiş bir de şunu da fark ettim gittiğim kurumda, kendi verdikleri eğitim çok iyiymiş gibi diğer kurumları kötülüyorlar ‘orası rezalet' gibisinden yorumlar yapıyorlar hem de orada yetkili insanlar bu yorumu yapıyor şahit oldum ve hiç hoş değil gerçekten resmen ticarethane olmuş, bilsem bu dershaneye yazılmazdım ama yapacak bir şey yok 🤷‍♀️

Yeni konular

Geri
Yukarı