Dershaneye gidilmeli mi?

Ömer55seven

Hectopat
Arkadaslar belirttigim gibi bu sene mezuna kaldım. Tıp istiyorum. Evde planlı çalışabiliyorum ama bir şeyler eksik oluyor. YouTube'den dersleri izliyorum ama yeterli değil gibi. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence kişiye bağlı bir şey bu. Değerlendirmesini bilen öğrenciye gerçekten iyi şeyler katabilir ve yol almanı sağlayabilir. Mesela bende çalışmaz bu, dediğim gibi kişiye göre değişir. Tabii dershanenin öğretmenleri de önemli. İş sende bitiyor, umarım istediğin yerlere gelirsin, bol şans.

Mesela ben evde yatacağımı bildiğim için dershaneye gittim. Zaten ders çalışmak yerine dinleyen biri olduğum için faydasını gördüm ama mezuna kalsaydım evde/kütüphanede çalışırdım çünkü konularım tam zaten artık. Sene başında 50 tane deneme alıp kendin de çözebilirsin her hafta dershane gibi.

Ben Ege üniversitesi bilgisayar mühendisliğini dershanesiz kazanıp okudum ama herkes benim gibi zeki değil. Ne kadar zeki olsan da, dershanesiz maksimum bu kadar oluyor. Ayrıca tıp kazanmak biraz daha zor. Bence dershaneye git.

Ben Ege üniversitesi bilgisayar mühendisliğini dershanesiz kazanıp okudum ama herkes benim gibi zeki değil. Ne kadar zeki olsan da, dershanesiz maksimum bu kadar oluyor. Ayrıca tıp kazanmak biraz daha zor. Bence dershaneye git.
Tebrik ediyorum, Allah uzun ömürler versin, başarılar.

Arkadaslar belirttigim gibi bu sene mezuna kaldım. Tıp istiyorum. Evde planlı çalışabiliyorum ama bir şeyler eksik oluyor. YouTube'den dersleri izliyorum ama yeterli değil gibi. Sizce ne yapmalıyım?
Bir şey yapmanıza gerek yok tek tavsiye edebileceğim şey Yurt dışına kaçmak imkan varsa.
Egoya bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı