Dershaneye gitmeli miyim?

11. sınıfı bitirdim.
12. sınıfa geçtim, sayısal öğrencisiyim seneye %90 kararlılık ile açığa geçmeyi planlıyorum.
Açığa geçtiğim zaman ise dershaneye gitmeyi planlıyorum.
Bugün ailem ile 3 yer gezdik. Ayrıca tanıdığımız insanlara 2 yer sorduk.
Fiyatlar 11.500, 13.800, 13.000 şeklinde idi.
Bu dershaneler aklınıza gelen dershaneleri sayın dediğimde ilk 5 de sayacağınız türden.
İlerleyen süreçte 1 dershaneye daha konuşma adına gitmeyi düşünüyoruz.
Şimdi sizlerin konu üzerine düşünceleri nelerdir?
Olay %70 bende bitiyor farkındayım.
Ancak bir yol gösteren olması gerektiğini düşünüyorum. Sizce gitmeliyim?
Gidenler nasıl "+,- " gördü?
Gitmeyenler nasıl "+,- " gördü?
@Blacksidemre @Camila

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben açığa da geçmedim ve sadece kendim çalıştım diyebilirim. Bana kalırsa eğer çok disiplinli değilsen yani kendi kendine düzen kurup uyamayacaksan dershane bu konuda bayağı yardımcı olur ancak ben zaten kendim bunları halledebilirim diyorsan bence kendin daha çok verim alırsın. Ama dershaneye gitmeyeceksen de 1 veya 2 her hafta deneme yapan yere yazılmanı öneririm ne yaparsan yap başka ortamda gireceğin deneme daha verimli olur.

Eğer tek başına çalışacak isen dershaneye gitmeni öneririm. Bir çalışma ortamı insanın motivasyonunu gerçekten arttırıyor.
Hocam denemelere sanırım para karşılığı dışarıdan girilebiliyormuşuz.
Benim gördüğüm çoğu yerde dışarıdan denemelere katılmak biraz fazla pahalı.

11. sınıfı bitirdim.
12. sınıfa geçtim, sayısal öğrencisiyim seneye %90 kararlılık ile açığa geçmeyi planlıyorum.
Açığa geçtiğim zaman ise dershaneye gitmeyi planlıyorum.
Bugün ailem ile 3 yer gezdik. Ayrıca tanıdığımız insanlara 2 yer sorduk.
Fiyatlar 11.500, 13.800, 13.000 şeklinde idi.
Bu dershaneler aklınıza gelen dershaneleri sayın dediğimde ilk 5 de sayacağınız türden.
İlerleyen süreçte 1 dershaneye daha konuşma adına gitmeyi düşünüyoruz.
Şimdi sizlerin konu üzerine düşünceleri nelerdir?
Olay %70 bende bitiyor farkındayım.
Ancak bir yol gösteren olması gerektiğini düşünüyorum. Sizce gitmeliyim?
Gidenler nasıl "+,- " gördü?
Gitmeyenler nasıl "+,- " gördü?
@Blacksidemre @Camila

Benim gibi evde ders çalışamıyorsanız tavsiye ederim. Ben 2 gün önce YKS'ye girdim, sadece dershanede ve okulda anlatılan dersleri dinledim zamanı geldiğinde ise dershanedeki soru çözümlerine katıldım. Evde neredeyse hiç çalışmadım ve yanlış kontrol etmediysem TYT de 84.5 net yaptım. Dershaneye başlamadan önce girdiğim ilk deneme sonucum 35-40 arası bir şeydi.

Benim gibi evde ders çalışamıyorsanız tavsiye ederim. Ben 2 gün önce YKS'ye girdim, sadece dershanede ve okulda anlatılan dersleri dinledim zamanı geldiğinde ise dershanedeki soru çözümlerine katıldım. Evde neredeyse hiç çalışmadım ve yanlış kontrol etmediysem TYT de 84.5 net yaptım. Dershaneye başlamadan önce girdiğim ilk deneme sonucum 35-40 arası bir şeydi.

Okul dershane aynı anda yürüyor mu?
Sizce dershaneyi neye göre seçmeliyim?

Benim gibi evde ders çalışamıyorsanız tavsiye ederim.

Sadece geceleri.
Geceleri çalıştığım 1saat ders sabah çalıştığım 2.3 -3 saate eş benim için.

Hiç gerek yok. Para cebinizde kalsın. %70'den bile daha fazlası sende bitiyor.

Neden böyle bir izleniminiz var hocam?
Sizce ne yapmalıyım?
Evde zorlanacağımı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Sen çalışmazsan bir şey olmuyor, işin hepsi sende bitiyor, sonuçta dershane bilgileri büyü ile kafana sokan mistik bir yer değil, geçen yıl gittim, çok faydasını gördüm ben, yaşıtız.

Geri
Yukarı