Dershaneye gitmeli miyim?

Hocam bu Allah' sızlar yeni zam yapmaya başlamış.
Benim arkadaşım 11.500 diyene 11.sinif için 4 k yazıldı (aynı sınıftayım ). Bir diğeri geçen sene 11'in başında yazıldı 2 seneye 11.500 verdi (Kızılay 'da). Arada aşırı fark var.

@Senyör Kesada kaçıncı sınfısın?
Bunlar mezun fiyatları.
Biri 12. sınıf için 8500'a gel dedi.
Yani isteğiniz atla deve değil.
Pazarlık yap, ailen ile git.

Hocam yaparım ama çabuk dağılırım.
Bir piknik olur bir aile içi toplanma olur...
Evde evden çalışan muamelesi görürüm.
Çalıştığımın farkında olurlar ama normalde ki desteğimi bekler ailem.
O yüzden evde verimli geçmez muhtemelen.
Son olarak zeki bir abim var 12'nin 2. dönemi açığa geçip kendi hazırlanmıştı. YKS'ye girdi bu sene.
Onunla da konuşup net bir karara bağlamak istiyorum.
Kendini tanıyorsan güzel, açığa geçerek hazırlanman dâhâ iyi sonuçlar verir sana, kafan okul ile meşgul olmaz en azından.

Ben de dershaneye gittim ama benim için verimli olmadı, hem düzgün çalışmadım hem de deneme süreçleri beklediğim gibi geçmedi.
Sınava hazırlanma sürecinde bol bol denemeye girmeyi ihmal etme, net ve yanlış sayıların denemeden denemeye farklılık gösterebilir ama böyle küçük bir detayı kafana takmana gerek yok.

Bir de stresini atabileceğim bir uğraş bul kendine, stres yoruyor insanı.

Dershane konusuna kendin karar ver ailenle tartışarak, bilirsin ki herkesin cebi aynı paraya sahip değil.

Kendini tanıyorsan güzel, açığa geçerek hazırlanman dâhâ iyi sonuçlar verir sana, kafan okul ile meşgul olmaz en azından.

Ben de dershaneye gittim ama benim için verimli olmadı, hem düzgün çalışmadım hem de deneme süreçleri beklediğim gibi geçmedi.
Sınava hazırlanma sürecinde bol bol denemeye girmeyi ihmal etme, net ve yanlış sayıların denemeden denemeye farklılık gösterebilir ama böyle küçük bir detayı kafana takmana gerek yok.

Bir de stresini atabileceğim bir uğraş bul kendine, stres yoruyor insanı.

Dershane konusuna kendin karar ver ailenle tartışarak, bilirsin ki herkesin cebi aynı paraya sahip değil.

Kesinlikle...

Kitap okumak, satranç oynamak hobilerim.
Ama spor salonuna gidiyorum mükemmel stress atıyor.
Para konusunda abim çalışmaya başlayacak.
Bir de dedemgil ekonomi kötü diye 6 haneli bir para verecek.
Bunlar olursa çok daha rahat giderim.
O yüzden biraz da süreci uzatıyorum.

Şimdiki aklım olsa geçen sene dershaneye gitmezdim. Bir yandan açık lise imam hatip derslerine gidiyordum. Yorgunluk hiç bitmiyordu. Özellikle örgün eğitim ile dershaneyi beraber götüreceksen hiç gitme bence. Açığa geçeceksen bir nebze rahat olur ama imam hatipe gidiyorsan oranın açığına gitme düze git. Ben o şekilde de dershaneyi önermiyorum ama yine de okul+dershaneye göre kat kat rahat olur. En iyisi açığa aldır kendin çalış teknoloji çağındayız. Şimdiki aklım olsa öyle yapardım. Dershanenin sadece denemesine yazıl o şekilde iyi olur. Öbür türlü para israfı gerek yok.

Kesinlikle...

Kitap okumak, satranç oynamak hobilerim.
Ama spor salonuna gidiyorum mükemmel stress atıyor.
Para konusunda abim çalışmaya başlayacak.
Bir de dedemgil ekonomi kötü diye 6 haneli bir para verecek.
Bunlar olursa çok daha rahat giderim.
O yüzden biraz da süreci uzatıyorum.
İstersen mezuna da kalabilirsin, tek derdin sınava hazırlanmak olur.

Hocam zaten açığa geçip 12'ler ile çalışmayacağım.
Direk mezuna geçeceğim.
Amacım 12 olsa 40 defa yazılmıştım.
Kurumlar mezun sınıflarının sistemini tam oturtamamış.
Oluyor öyle şeyler, ben okula gider gibi sabah 9 - öğlen 1-2 gibi çıkıyordum.

Bu sene alanına göre çalışıp okulunu bitirmeye bak o zaman, mezun senende de dâhâ iyi sıralama yaparsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı