Derslerden bıktım

Bu olaylar sonucu 5000 TL maaş almıyacaksın emin ol güzel bir bölümü bitirirsen ve yurt dışına gidersen 3000 Euro altı almazsın.

Hedeflerini düşün. Öğretmen olmak istiyorsan yıllar sonra amacına ulaştığını düşün. Bak nasıl çalışıyorsun ders. Aynısını yapıyorum.

Bende öğrenciyken aynı böyle düşündüğüm için okulu bıraktım. Okumasada kimse kolay kolay boş duramaz çevredekiler illa baskı yapar çalışır bende bir elektrikçide çırak olarak çalışmaya başladım. Okula gider gibi sabah erken kalkıyor ayrıca okuldan çok daha geç çıkıyordum işten. En az maaşı alıyordum tabii ayrıca ne aşağılanmadığım kalıyordu ne küfür yemediğim. Sonra çaycılık yaptım, çağrı merkezinde çalıştım doğru dürüst işte bulamıyorum. Açık lise 10 sene sürdü hatta şimdi çağrı merkezi hizmetleri ön lisans mezunuyum ayrıca 5 yıl falan tecrüben var ama iş bulamıyorum ki bulsam bile bulabileceğim en iyi işi emin ol yapmak istemezsin. Açıktan okumayla falan bir yere gelebilmek zor temel sağlam değilse ki temeli sağlam olan açığa pek yanaşmıyor. Yani kısacası okuldan kaçabilirsin ama hayattan kaçamazsın. Okul bitince dert bitmiyor illa çabalamak gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı