Derslere nereden başlanmalı?

Yaz tatilindesiniz, istediğiniz gibi çalışırsınız. İstersen günde 3 saat çalış, istersen bir konu bitir.

Konuyu önce dinleyip ( bu sırada isterseniz deftere not da alabilirsiniz ) sonra soru çözmek iyi olur.
Hocam sana da zahmet verdim ama. Uzun zamandır ders çalışmadığım için bu tarz işlerde biraz gerilemişim. Program karışık mı olmalı? Yoksa bir tek derse mi odaklanmalıyım? Hangisini önerirsiniz?

Hocam sana da zahmet verdim ama. Uzun zamandır ders çalışmadığım için bu tarz işlerde biraz gerilemişim. Program karışık mı olmalı? Yoksa bir tek derse mi odaklanmalıyım? Hangisini önerirsiniz?
Bense bir gün sayısal bir gün bir gün sözel dersler şeklinde ilerleyebilirsiniz.

Sabah saat 5 de uyanmaya başla ve istediğin dersi çalış, anlamadığın bir konu olursa ona tekrar çalışabilirsin. 3 buçuk ay ciddi bir süre 9. sınıf derslerini toparlamak için. Bence yaz tatilinin bitimine son 1.5 ay kala günlük 3-4 saat çalışmaya başlarsan 10. sınıfta konuları daha iyi hatırlayacaksındır. Bunu matematik temelin olduğunu varsayarak söylüyorum, matematik temelin yoksa matematiğe çalışmaya başlamadan önce antrenmanlarla matematik 1 kitabını bitir sonra başla, 1 ayda bitiyor o kitap. Bu arada internetten sipariş edersen daha ucuza gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı