Derslere veya sınavlara nasıl çalışmalıyım?

ArkDesign

Decapat
Daha fazla  
Selamünaleyküm dostlar 6.sınıfım ve ne yalan söyleyeyim ders çalışmayı bilmiyorum, nasıl çalışsam bana faydası olur, nasıl sınıfta falan yüksek derecelerde olurum mesela nereden başlamalıyım anlatabilir misiniz?

Her gün düzenli bir şekilde, kendini sıkmadan eve gelince derslerini tekrar et. Geri kaldığın konuları hocalarına sormayı unutma. DYK kurslarını es geçme. Kısacası bir düzen kur ve bu düzenle ilerle. LGS sınavı aman aman zor olan bir sınav değil. Öz çalışmayla iyi puan çıkarabilirsin.

6.sınıfta çalışıp ne yapacaksın :D?
Ben ortaokuldayken 8. sınıfta az çok çalışmıştım daha çok çalışabilirdim ama gerek yokmuş şimdi bakınca. 8.sınıfta çalışırsın boşver.

6.sınıfta çalışıp ne yapacaksın :D?
Ben ortaokuldayken 8. sınıfta az çok çalışmıştım daha çok çalışabilirdim ama gerek yokmuş şimdi bakınca. 8.sınıfta çalışırsın boşver.
Ağaç yaşken eğrilir. Bu zamanlarda düzen kuramazsa uzun vade de çok zorluk çeker. Çalışmaya başlayın hocam. Ne olursa olsun kendiniz için çalışın.

Yazılı olmadan birkaç gün önce konuları tekrar et ve az az, kendini sıkmadan test çöz. Yeterli gelir. Bir programın olursa ve ona uyarsan senin için daha iyi olur.

Ağaç yaşken eğrilir. Bu zamanlarda düzen kuramazsa uzun vade de çok zorluk çeker. Çalışmaya başlayın hocam. Ne olursa olsun kendiniz için çalışın.

6.sınıf erken bence. 7.sınıfta ufaktan başlayabilir de daha 12 yaşında. Eğlenmesine baksa daha iyi zaten ileride çok çalışacak bari şimdi hayatını çıkarsın hayatın. Ayrıca ortaokulda müfredat çok hafif ve anlaması çok kolay üstelik LGS'de sadece 8.sınıf konuları var. Yani düzen kurması iyi olabilir ama bence daha erken.

Her gün düzenli bir şekilde, kendini sıkmadan eve gelince derslerini tekrar et. Geri kaldığın konuları hocalarına sormayı unutma. Dyk kurslarını es geçme. Kısacası bir düzen kur ve bu düzenle ilerle. LGS sınavı aman aman zor olan bir sınav değil. Öz çalışmayla iyi puan çıkarabilirsin.

Test çözmek işe yarar mı? Bir de tekrar ı nasıl yapmalıyım?
Her gün düzenli bir şekilde, kendini sıkmadan eve gelince derslerini tekrar et. Geri kaldığın konuları hocalarına sormayı unutma. Dyk kurslarını es geçme. Kısacası bir düzen kur ve bu düzenle ilerle. LGS sınavı aman aman zor olan bir sınav değil. Öz çalışmayla iyi puan çıkarabilirsin.

Bir de çok soru soruyorum kusura bakmada sınavlarda nasıl çalışsam iyi olur.

Test çözmek işe yarar mı? Bir de tekrar ı nasıl yapmalıyım?

Bir de çok soru soruyorum kusura bakmada sınavlarda nasıl çalışsam iyi olur.
Eve geldiğinizde önemli olan ders notlarını bir yere özet çıkarın ve okuyun. Taze bilgiler ile bir kaç test çözdükten sonra eğer anlamadıysanız konuyu internetten de dinleyebilirsiniz. Her gün düzenli çalışırsan sınavlara aman aman çalışmana gerek kalmaz. Unutma; sınavda sana öğretileni sorarlar öğretilmeyeni değil.

Eve geldiğinizde önemli olan ders notlarını bir yere özet çıkarın ve okuyun. Taze bilgiler ile birkaç test çözdükten sonra eğer anlamadıysanız konuyu internetten de dinleyebilirsiniz. Her gün düzenli çalışırsan sınavlara aman aman çalışmana gerek kalmaz. Unutma; sınavda sana öğretileni sorarlar öğretilmeyeni değil.

Tamam sağ ol 😊

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı