Derslerimi nasıl düzeltebilirim?

Riquel

Decapat
Yer
İstanbul-Kadıköy
Daha fazla  
Arkadaşlar, 7. sınıfa gidiyorum ve tam 1 sene sonra LGS gibi bir sınava gireceğim ve daha ders katılım notları ve projeler verilmeden not ortalamam 65. matematikten hiçbir şey anlamıyorum dersi de anlamıyorum ve dershaneye gidemem. İngilizcem iyi seviyede, Türkçem iyi değil vs.

Derslerden bir şey anlamadığım için ve her zaman dikkatim dağıldığı için psikiyatriye başvurup ilaç almayı düşünüyorum. 1 senede derslerim düzelir mi bilmiyorum ama yapmaya kararlıyım. Herkes dershanelere giderken, özel hocalar tutarken ben hiçbirini alamam, nedenini sormayın. Bunları kimseye anlatamadığım için size anlatıyorum.

Öncelikle efendim size okullardaki notları umursamamanızı önererek başlamak istiyorum çünkü okulda görülen sınavlar ile LGS sınavında sorulacak olanlar bayağı bir farklı ikincisi olarak da ilaca falan hiç gerek yok zaten böyle bir durum için size ilaç falan vermezler ve gördüğüme göre özel hoca vs. yardım da istemiyorsunuz size en iyi önerim konuları çıkartmanız hepsini bir senelik tabloya koymanız konuları işleyip deliler gibi yeni nesil testini çözmenizdir ama önce konuyu çok iyi kavrayın kendinize her branştan 3 seviye test kitabı alın ve çok ama çok çalışın!

İlaç ne hocam psikopat mısınız? Ben de sizin gibiydim hatta ilk LGS'ye giren gruptaydım derslerim iyi değildi LGS'den de güzel bir şey de gelmemişti(%30 dilimdeydim) OBP ile yerleştim liseye geçince nasıl çalışılacağını öğrendim 11 de okul 1.si 12'de de onur derecesi ile bitirdim. Çok kasmayın çok kötü bir şey çekmediğiniz sürece liselerin seviyesi hemen hemen aynı. Ve tekrardan söylüyorum ilaç kullanmayın zaten psikiyatri de marketten makarna alır gibi ilaç vermez.

Arkadaşlar, 7. sınıfa gidiyorum ve tam 1 sene sonra LGS gibi bir sınava gireceğim ve daha ders katılım notları ve projeler verilmeden not ortalamam 65. matematikten hiçbir şey anlamıyorum dersi de anlamıyorum ve dershaneye gidemem. İngilizcem iyi seviyede, Türkçem iyi değil vs.

Derslerden bir şey anlamadığım için ve her zaman dikkatim dağıldığı için psikiyatriye başvurup ilaç almayı düşünüyorum. 1 senede derslerim düzelir mi bilmiyorum ama yapmaya kararlıyım. Herkes dershanelere giderken, özel hocalar tutarken ben hiçbirini alamam, nedenini sormayın. Bunları kimseye anlatamadığım için size anlatıyorum.

Ben liseliyim böyleim derslerim 80 90 altı değil ama dersi dinleyemiyorum ve bir şeyi tek seferde anlıyamıyorum. Anlıyadığım iç. İn evde video izliyorum o şekilde bir çözüm buldum ilaç pek de sorunun çözceğini sanmıyorum hemen vermezler ilacı rehberlik hocandan dikkat testi isteyebilirsin biraz da kişi kendisi kafasını derse vermesi lazım oyun oynuyorsan falan onlara gidiyor olabilir mi aklın bu yüzden anlayamıyorsundur belki.

Lise son dil öğrencisi olarak, sana şunları söylemeliyim:
Benim matematik öğretmenlerim her zaman kötüydü. Hep İngilizce öğretmenlerim iyiydi ve İngilizceye merakım vardı.
Matematiğim asla ama asla iyi olmadı. İşin aslı ben oturup ders de çalışmazdım. Asla bir sınav için kitap açmadım bugüne kadar. Gerçekten. Hiçbir zaman derse katılmazdım, arka sırada uyurdum. Matematik öğretmenleri nefret ederdi benden. Hep başka öğrencileri cesaretlendirir, onların notları iyi diye över dururdu. Hiçbir matematik öğretmeni dersi sevdiremedi bana.
E doğal olarak liseye gelince çuvalladım. Temelim yoktu çünkü. Bu yıl öğrendim toplama çıkarma ve bölmeyi.
Kendini psikiyatriye gitmek gibi bir düşünceye kaptırma asla. Önünde uzun bir süre var. Seni şu an zorlasa zorlasa zorlayabilecek tek şey matematiktir. O da 8. sınıf müfredatı olduğu için aşırı kolay aslındw. Sadece yeni nesil sorulara adapte olmak gerekiyor. Bunun için de deneme çözeceksin konularını iyice bitirip.
Ama şunu söylemem gerekiyor: Eğer temelin yoksa lütfen bir matematik temeli kitabı bitir. Sorunun nerede olduğunu sapta. Seni 8. sınıfta çalıştığın sürece hiçbir şey durduramaz. 500'den fazla birinci çıktı LGS'den geçen yıl. Çünkü sınav aşırı kolay çalışana. Kendini derse ver. İyi bir lise kazandığında harika arkadaşların olacak. Benim gitmek zorunda kaldığım okuldaki dil sınıfında hello yazmayı bilmiyorlardı. Çünkü LGS’de matematikte 3 soru işaretledim sadece :)

Benim matematik öğretmenlerim her zaman kötüydü. Hep İngilizce öğretmenlerim iyiydi ve İngilizceye merakım vardı.
Matematiğim asla ama asla iyi olmadı. İşin aslı ben oturup ders de çalışmazdım. Asla bir sınav için kitap açmadım bugüne kadar. Gerçekten. Hiçbir zaman derse katılmazdım, arka sırada uyurdum. Matematik öğretmenleri nefret ederdi benden. Hep başka öğrencileri cesaretlendirir, onların notları iyi diye över dururdu. Hiçbir matematik öğretmeni dersi sevdiremedi bana.
E doğal olarak liseye gelince çuvalladım. Temelim yoktu çünkü. Bu yıl öğrendim toplama çıkarma ve bölmeyi.
Kendini psikiyatriye gitmek gibi bir düşünceye kaptırma asla. Önünde uzun bir süre var. Seni şu an zorlasa zorlasa zorlayabilecek tek şey matematiktir. O da 8. sınıf müfredatı olduğu için aşırı kolay aslındw. Sadece yeni nesil sorulara adapte olmak gerekiyor. Bunun için de deneme çözeceksin konularını iyice bitirip.
Ama şunu söylemem gerekiyor: Eğer temelin yoksa lütfen bir matematik temeli kitabı bitir. Sorunun nerede olduğunu sapta. Seni 8. sınıfta çalıştığın sürece hiçbir şey durduramaz. 500'den fazla birinci çıktı LGS'den geçen yıl. Çünkü sınav aşırı kolay çalışana. Kendini derse ver. İyi bir lise kazandığında harika arkadaşların olacak. Benim gitmek zorunda kaldığım okuldaki dil sınıfında hello yazmayı bilmiyorlardı. Çünkü LGS’de matematikte 3 soru işaretledim sadece :)
hocam size sorayım bende dil seçmeyi düşünüyorum sizce zor mu?

hocam size sorayım bende dil seçmeyi düşünüyorum sizce zor mu?
İngilizce durumun şu an nasıl bilmiyorum. Eğer bir diziyi alt yazılı izlerken anlayabilecek durumdaysan geçebilirsin. Harika bir bölüm. Seni asla boş bırakmaz. Fakat geçerken şunu unutma: Sınav kazanmak ile İngilizce öğrenmek arasında keskin bir fark var. Ben ilk geçtiğimde çok korktum bilmediğim tonlarca kelime var diye. Fakat emin ol karşına hep aynı kelimeler geliyor.
Ben 11. sınıftan aşırı memnundum. Aşırı mutluydum çünkü sevdiğim şeyi öğreniyordum.
Lütfen sen de seviyorsan gerçekten bunu bir değerlendir.

Ama şunu söylemem gerekiyor: Eğer temelin yoksa lütfen bir matematik temeli kitabı bitir. Sorunun nerede olduğunu sapta. Seni 8. sınıfta çalıştığın sürece hiçbir şey durduramaz. 500'den fazla birinci çıktı LGS'den geçen yıl. Çünkü sınav aşırı kolay çalışana. Kendini derse ver. İyi bir lise kazandığında harika arkadaşların olacak. Benim gitmek zorunda kaldığım okuldaki dil sınıfında hello yazmayı bilmiyorlardı. Çünkü LGS'de matematikte 3 soru işaretledim sadece :)

Benim içimden hiç ders çalışmak gelmiyor ve matematik sanki samanlıkta iğne aramak gibi geliyor ne yapacağımı bilmiyorum günden güne daha çok stresleniyorum

Geri
Yukarı