Çözüldü Destek yapıları nasıl düzeltilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NothingGood

Hectopat
Makaleler
2
Maket basmak istediğimde destek yapılarının altı görseldeki gibi çok kötü çıkıyor. Ağaç destek kullandım, ütülemeyi açtım fakat hala düzelmedi. Nasıl düzeltebilirim?

bozuk.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben Meshmixer kullanıyorum, ücretsiz.

Belli bölgeleri kesince sonrasında support kullanımı gerekmeyebiliyor, dolayısı ile iz yada fazladan malzeme kaybı olmuyor. Ya da kesilen parçaları farklı oryantasyonlarda ve çözünürlüklerde basabiliyorsun.

Mesela bu yekpare idi, 4'e böldüm, farklı renk kullanma şansım da oldu:https://cdn.thingiverse.com/assets/99/e9/ab/5b/7a/a3.JPG
Bu da aynı şekilde, 5 parçaya ayırdım, 5. parçayı basmadım, tepsisi:https://cdn.thingiverse.com/assets/f9/7e/92/c1/f4/tt.jpg
Bence deneme yap, lokal baskı ile kısa sürede test edersin, hem az zaman hem de az filament harcamış olursun.
Dediğiniz ayarları yaptım, ancak hala aynı sorun var. Hala altı düzgün çıkmıyor. Özellikle tabanca tarzı modellerde çok sorun oluyor.
Ben konuyu destek nasıl sökülüp çıkartılır gibi anladım, afedersiniz. Düzgün okumamışım.
Sizin bir fikriniz var mı ?

Tabancanın Thingiverse linki var mı?

Nozül supporta ya da baskılı bölgeye gezinti sonrası çarpıyorsa o da kaliteyi düşürür, gözlemlemen fikir verebilir.

Eklediğin tabancayı tost gibi ikiye bölüp yatay basarsan belli bölgelerde daha kaliteli ve sorunsuz baskı alırsın ki bu modelde öyle yapman gerek.

Sorunlu tabancaya ait birkaç foto daha atar mısın? Farklı farklı açılardan.
meshmxr.JPG

Modelin de baskı öncesi tamiri gerekli çok sorunlu noktası var, mevcut hali sorunlu.
Ek olarak, ölçeği belli bir seviyenin altına düşürünce bazı noktaları çok ince oluyor.

Son düzenleme:
Supporta nozüle ya da baskılı bölgeye gezinti sonrası çarpıyorsa o da kaliteyi düşürür, gözlemlemen fikir verebilir.
Eklediğin tabancayı tost gibi ikiye bölüp yatay basarsan belli bölgelerde daha kaliteli ve sorunsuz baskı alırsın.
Sorunlu tabancaya ait birkaç foto daha atar mısın? Farklı farklı açılardan.

IMG_20210516_180519.jpg
IMG_20210516_180526.jpg
IMG_20210516_180534.jpg
IMG_20210516_180540.jpg

Destek yapısı olan yerleri düzeltmenin bir yolu yok mu peki ? Örneğin namlunun alt kısmı.

Geri
Yukarı