Desteklenmeyen işlemciye Rufus ile format atmak

Sen hepsini seç, ne zararı olacak sana? Hepsini seç gitsin. Rufus yenilenmiş olabilir, ekran görüntüsü atarsan daha iyi olur.

1660500751024.png

Bu şekilde sadece standart Windows yüklemesi çıkıyor.

Şimdi Başlat düğmesine bastığımda böyle bir ekran geldi.

1660501149669.png

Son düzenleme:
@onuraydin00 1. seçenek, 4 GB RAM, Secure Boot, TPM 2.0 gereksinimini kaldırıyor. 2. seçenek, veri toplamayı kapatıyor. Diğer 2 seçeneği ellemene gerek yok. İsteğe bağlı 2. seçeneği işaretleyebilirsin ama bence çok elletmeye gerek yok ISO dosyasını. 1. seçenek açık olsun.

@onuraydin00 1. seçenek, 4 GB RAM, Secure Boot, TPM 2.0 gereksinimini kaldırıyor. 2. seçenek, veri toplamayı kapatıyor. Diğer 2 seçeneği ellemene gerek yok. İsteğe bağlı 2. seçeneği işaretleyebilirsin ama bence çok elletmeye gerek yok ISO dosyasını. 1. seçenek açık olsun.
Tamam o şekilde seçtim. Yine ara ara durumu bildireceğim.

Windows 11 kurulumunu tamamladım. Tek sorunum var cmd de başka ad bilgisayar adında başka ad yazıyor. Bu neyden kaynaklı? Oysaki ben bilgisayar adını istiyorum.

1660513236055.png

1660513274031.png

Son düzenleme:
Bende de öyle oluyordu. Cihaz adı diye bir şey getirmişler, yerel hesapla aynı ad koyulmuyor ilk başta. Denetim Masası girip yerel hesap ismini düzenleyebilirsin.
Anladım. Bir de bu windows 10' da müzik değiştirince solda ses açma çubuğunun yanında müzik bilgisi falan çıkıyordu. Bunda da çıkmıyor. Bunu nasıl çözebiliriz? Biliyor musunuz?

Anladım. Bir de bu Windows 10'da müzik değiştirince solda ses açma çubuğunun yanında müzik bilgisi falan çıkıyordu. Bunda da çıkmıyor. Bunu nasıl çözebiliriz? Biliyor musunuz?

Bilmiyorum maalesef ama Windows 11 ile o tür şeyler değişti. Belki Regedit ayarları üzerinden eski haline döndürülüyordur.

Arkadaşlar merhaba, ben şu an Windows 11 ISO dosyasını indiriyorum, Regedit'den desteklenmeyen işlemciler için oluşturulan "AllowUpgradesWithUnsupportedTMPOrCPU" kodunu yazdım. Bu şekilde Rufus ile sıfırdan temiz kurulum yapabilir miyim hata almadan?
Sadece işlemci desteğiniz yok ise ama gerisi var ise bunu yapmanıza bile gerek yok. Temiz kurulum işlemci gereksinimini ortadan kaldırıyor. Ben öyle yaptım ve şuan desteklenmiyor diye bir uyarı almıyorum.

Anladım. Bir de bu windows 10' da müzik değiştirince solda ses açma çubuğunun yanında müzik bilgisi falan çıkıyordu. Bunda da çıkmıyor. Bunu nasıl çözebiliriz? Biliyor musunuz?
Windows 11'de o ses kontrolleri sol alttaki kontrol panelinde yer alıyor. Ses açma yeri daha sade olacağı için orayı kaldırmışlar.

Sadece işlemci desteğiniz yok ise ama gerisi var ise bunu yapmanıza bile gerek yok. Temiz kurulum işlemci gereksinimini ortadan kaldırıyor. Ben öyle yaptım ve şuan desteklenmiyor diye bir uyarı almıyorum.

Windows 11'de o ses kontrolleri sol alttaki kontrol panelinde yer alıyor. Ses açma yeri daha sade olacağı için orayı kaldırmışlar.
Kurulum tamamlandı. Şuan hiçbir sorun yok hatta sağ tıklayınca diğer seçenekler falan vardı. Onu kapatınca daha da seri oldu bilgisayar. Bu kadar mı fark eder dedim gerçekten. Sistemi yoran bir şey yani az da olsa.

Bilmiyorum maalesef ama Windows 11 ile o tür şeyler değişti. Belki Regedit ayarları üzerinden eski haline döndürülüyordur.
Tamam. Çoook teşekkür ederim yardımınız için.

Geri
Yukarı