USB ile format atmak zor mu?

PRIME H610MK

Decipat
Yer
Osmangazi
USB ile format atmam gerek her şey hazır ama başlamak için korkuyorum. Nedeni de kurarken bir hata alırım bilgisayar çöp olur düşüncesinden. Daha önce USB ile format atmışlar biraz bahsedebilir mi acaba? Çok karışık ve zor gibi geliyor.

Gayet de kolay hocam.

Kesinlikle karışık ve zor değil ancak ilk defa yapacaksanız içinizde acaba bozar mıyım kaygısı olacak. O yüzden bir yandan format atarken bir yandan da video izleyin, adım adım uygulayın. Zaten 1-2 kere format attıktan sonra senin için zevk haline geliyor.

Öğrenirsen kolay.

Kesinlikle karışık ve zor değil ancak ilk defa yapacaksanız içinizde acaba bozar mıyım kaygısı olacak. O yüzden bir yandan format atarken bir yandan da video izleyin, adım adım uygulayın. Zaten 1-2 kere format attıktan sonra senin için zevk haline geliyor.
Cidden bu arada. Ben ilk kez format attığımda video izleyerek yapmıştım. Öğrendikten sonra 1 ayda 8 defa format attığım olmuştu.

USB ile format atmam gerek her şey hazır ama başlamak için korkuyorum. Nedeni de kurarken bir hata alırım bilgisayar çöp olur düşüncesinden. Daha önce USB ile format atmışlar biraz bahsedebilir mi acaba? Çok karışık ve zor gibi geliyor.
Çok haklısın ve çok iyi anlıyorum Windows 11 çıkınca bir sürü konu atmıştım buraya ama sonra Youtube tan izledim ve oldu i5 işlemcili bir arkadaşımın bilgisayarına atmıştım. Evet sonradan da zevkli oluyor.

Aslında bilgisayarımı Windows 11 den 10 a geri döndürdüğümde (2 hafta önce ayarlardan geri döndüm ve bilgisayar olur olmadık hatalar vermeye başladı) bu yüzden formatlarken hata alırım diye korkuyorum.

3.5" disketten itibaren, CD, DVD, flash bellek, taşınabilir HDD ve SSD ile format atmışlığım var. Disket devri haricinde hepsi kolaydı. 😀
Daha önce bir kere bile format attıysan işler aynı şekilde gidecek. Bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

Aslında bilgisayarımı Windows 11'den 10'a geri döndürdüğümde (2 hafta önce ayarlardan geri döndüm ve bilgisayar olur olmadık hatalar vermeye başladı) bu yüzden formatlarken hata alırım diye korkuyorum.

Dediğim gibi hocam, eğer format USB'sini sıkıntısız bir şekilde ayarladığınıza eminseniz ve BIOS'ta UEFI ayarlarını tam yaptıysanız adım adım video izleyerek halledebilirsiniz.

Geri
Yukarı