Detroit: Become Human kendi gamepad tuşları nasıl ayarlanır?

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Selamlar, elimde daha önceden satın almış olduğum 150 liralık analoglu bir gamepad mevcut. Xbox veya PS değil burada yanlış anlaşılma olmasın. Detroit'e girdiğim zaman sol analog ile yürüme vs. gibi işlevleri yapabiliyorum fakat diğer tuş ayarları çok alakasız. Çevreye bakamıyorum, etkileşime giremiyorum. Tuş ayarlarımı nasıl yapabilirim acaba?

X360ce ile kolu Xbox kolu gibi tanıtıp oynayabilirsiniz.
Deneyeyim birazdan hocam.
Deneyeyim birazdan hocam.
@Nailed It Yaptım oldu fakat bu sefer de mouse ekranın tam ortasına kilitleniyor ve kaybolmuyor rahatsız etti açıkçası, nedir bu nasıl çözerim? Hatta oyunu kapattıktan sonra bile ekranın ortasına kitlenip kalıyor fare imlecim, bayağı bir alt tab vs. yapmam gerekiyor ki kendine gelsin.
X360ce ile kolu Xbox kolu gibi tanıtıp oynayabilirsiniz.
@Serhat511 Hocam bu sefer mouse problemini çözdüm ama sağdaki çubuğu sola çekerken R2 basıyor onu çözemedim. Uygulamada R2 basmıyor olarak gözüküyor ama oyun içerisinde kamerayı sola çevirmeye çalışırken R2 basmış gibi algılayıp zihin sarayına giriyor.

Son düzenleme:
Geniş Ekran Modu'nda mı oynuyorsunuz? Eğer öyle değilse aktive edin ve tuş atamalarını yapmak için rehberimdeki adımları izleyin. O kullandığınız uygulamadaki gibi tek tek ayar yapmalısınız ayarlanmamışsa. Bu arada Detroit'te kontrolcüyü hareket ettirmeniz gereken bazı yerler var galiba. Kolunuzda öyle bir özellik var mı?

Geniş Ekran Modu'nda mı oynuyorsunuz? Eğer öyle değilse aktive edin ve tuş atamalarını yapmak için rehberimdeki adımları izleyin. O kullandığınız uygulamadaki gibi tek tek ayar yapmalısınız ayarlanmamışsa. Bu arada Detroit'te kontrolcüyü hareket ettirmeniz gereken bazı yerler var galiba. Kolunuzda öyle bir özellik var mı?
Hayır. Detroit'deki bütün etkileşimleri sağ analogdan yapıyorsun bildiğim kadarıyla. Mesaiye girdiğim için şu an deneme şansım kalmadı fakat gece 4'den sonra deneyip sorunum çözülürse çözüldü olarak işaretleyeceğim.
Hayır. Detroit'deki bütün etkileşimleri sağ analogdan yapıyorsun bildiğim kadarıyla. Mesaiye girdiğim için şu an deneme şansım kalmadı fakat gece 4'den sonra deneyip sorunum çözülürse çözüldü olarak işaretleyeceğim.
@Nemai Hocam molamda denedim yaptım ama yine sağ analoğu sola çektiğimde (etrafa bakınırken sola bakmaya çalıştığımda) R2 yapmışım sayıp zihin sarayı moduna giriyor. Kolda mı bir problem var acaba diye PES girdim bir sorun görünmüyor.

Son düzenleme:

@Nemai Hocam molamda denedim yaptım ama yine sağ analoğu sola çektiğimde (etrafa bakınırken sola bakmaya çalıştığımda) R2 yapmışım sayıp zihin sarayı moduna giriyor. Kolda mı bir problem var acaba diye PES girdim bir sorun görünmüyor.
Zihin Sarayı moduna R3 ile de geçiliyor olabilir mi? İnternette bazıları öyle yazmış.

Zihin Sarayı moduna R3 ile de geçiliyor olabilir mi? İnternette bazıları öyle yazmış.
Hocam özellikle acaba R3 de mi basıyorum diye baktım, analoğu sola çekerken Detroit harici hiçbir yerde Axis 3 harici bir işlevde bulunmuyor. Anlamadım problem bende de olabilir, yarın farklı bir kol ile deneme yaparım olmazsa mecbur klavye mouse ile oynarım ne yapayım. Sinematik akışını hiç etmesin diye kol ile oynamak istemiştim.

Bende öyle yapacağım sanırım ama biraz daha detaylı anlatabilir misiniz?

[Ben çözdüm gerek kalmadı.]

Hocam söyler misiniz aynı hata bende de var kafayı yiyeceğim.

Geri
Yukarı