Detroit: Become Human PC sorunları

İşletim sistemi
Windows 10

atar1993

Megapat
Makaleler
8
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 7700X İşlemci
32 GB 6000 Mhz Ram
1+1+2 TB PCIe 4.0 SSD
Sapphire RX 6900 XT SE Ekran kartı
ASUS ROG Strix X670E-A Anakart
Meslek
Yazılım Mühendisi
O kadar hevesle PC'ye çıkmasını beklediğim ve sonunda çıktı dediğim 142TL para verip aldığım oyun başıma dert oldu.
  1. Mönitörüm 21: 9 yani ultrawide olduğundan kenarlar boş görünüyor. Hiç hoş bir manzara değil.
  2. Oyunda başlangıçta 30 FPS'e sabitliyor sonrasında 60 FPS için ayarlardan yapmak gerekiyormuş sonrasında gördüm.
  3. Karakter sabit olduğu yerde duruken sigara içip geleyim dedim. Geldiğimde fraps 3-5 FPS arası gösteriyordu. Hareket edip gezmeye başlayınca 10 saniyede ancak düzeldi.
  4. Hikaye ilerlemeye başlayınca sıkıntı yok anlık olarak görüntü bir anda donuyor. Bildiğiniz fotoğraf gibi kalıyor ama oyunun sesinden anlaşılcağı üzere oyun devam ediyor. Alt+Tab yapıp başka bir uygulamaya gidip oyuna döndüğümde 2 saniye daha oynayabiliyorum sonra tekrar donuyor.
  5. Ses bazı sahnelerde sonradan geliyor.
Bu kadar problemle bu oyunun piyasaya girmesini kesinlikle ummuyordum. Bu tip durumlarla karşılaşan ve çözüm yollarını bilenler bilgi verirse memnun olurum. Sistemim problem yaşamaya uygun değildir diye düşünüyorum. RX 590 (Güncel sürücü) + Ryzen 7 2700 + 32 GB RAM+ 1TB NVMe SSD var. Sıcaklık problemi falan falan öyle bir durum yaşamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı