Çözüldü Detroit Become Human "VK Error Device Lost" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
12
gasagsdasgd.png

Ekran kartı driverleri güncel. Oyuna giriyorum. 10 dakika geçiyor bu hatayı veriyor. Oyunda bazen sadece ses var fakat görüntü olmuyor. Sonra 1-2 dakika sonra bu hatayı veriyor.

Anlamadım bu nasıl iştir?

Ayarlarım hepsi orta-yüksek karışık genellikle orta ağırlıklı.

Çözüm
GTX 1660 ekran kartını aldım, sorun çözüldü. @Recep Baltaş'a ilk günden beri konuyu takip edip yardımcı olmaya çalıştığı için teşekkür ederim.
@mert ünsal Heavy Rain'de DirectX API kullanılıyor, Beyond Two Souls'un da sistem gereksinimlerine bakarsak birçok sitede DirectX ile çalıştığı yazıyor. Eğer doğruysa tek DirectX kullanmayan Quantic Dream oyunu Detroit olmuş oluyor, ana sorunumuzun Vulkan grafik API'sinden kaynaklandığını düşünürsek gayet normal bir şey bu.

Dediğim gibi, Quantic Dream Vulkan yerine DirectX kullansaydı veya ikisini de ekleyip opsiyonel bıraksaydı biz bu sıkıntıları yaşamazdık.

Anladım peki bunu suandan sonra yapamazlar mı yani DirectX desteğini bir güncelleme ile getiremezler mi? Belki bir sene sürer ama yapabilirler bence ya da bizim bu sorunu kendimiz çözmek için napmamız gerek? Destekten hayır gelmiyor sürekli güncelleyin demekten başka bir şey yapmıyorlar. Sanırım sistem yükseltmesi çözüm değil bir program kurarak falan çözülebilir mi acaba.

anladım peki bunu suandan sonra yapamazlarmı yani directx desteğini bi güncelleme ile getiremezlermi ? belki bi sene sürer ama yapabilirler bence yada bizim bu sorunu kendimiz çözmek için napmamız gerek destekten hayır gelmiyor sürekli güncelleyin demekten başka bişi yapmıyorlar sanırım sistem yükseltmesi çözüm deil bir program kurarak falan çözülebilirmi acaba
DirectX yazılımsal bir destek, yani güncellemeyle bu işe çözüm getirebilirler bu mümkün. Ancak neden hala yapmadıklarını ben de bilmiyorum, belki de desteğe yeterince bildirim gitmiyordur. 2-3 kişide oluyorsa oyunda sorun yoktur deyip salıyorlardır belki bilmiyorum. Biz yine 20 liramızı kaybettik daha fazlasını ödeyip bu sorunu yaşayan kullanıcılara yazık oluyor.

Arkadaşlar oyunu İade edin sorunu çözeceklerini sanmıyorum artık e postalara bile cevap vermiyorlar.

Bi ben sıkıntısız oynuyorum galiba bu oyunu. Hiçbir hata almadan 2 kez bitirdim oyunu. farklı senaryoları deniyorum 😄 .

Arkadaşlar az önce Epic Games'e giriş yapıp bazı şeylere bakarken keşfettim ki ekstra yılbaşı indirimi yapılmış. Yani indirimden yararlanmak için ekstra bir süre tanınmış. Ayrıca tamamen iyi bir deneyim için tekrar Detroit: Become Human oyunu optimize edilmiş. Böyle yazıyordu. Oynayanlar güncellemelerine bir baksınlar ve demosu da kullanılabilir oyunun bilginize.

Arkadaşlar en son Adrenalin 2020 sürümünü yüklediniz mi? Bir de Windows sürümünüz nedir? 1909'a geçip dener misiniz?

DirectX yazılımsal bir destek, yani güncellemeyle bu işe çözüm getirebilirler bu mümkün.

Değil. DirectX desteği getirmek ya da mevcut sürümü güncellemek için bile binlerce satır kod yazılması gerek. Çıkmış bir oyun için bu nadir yapılan bir şey.

Son düzenleme:
Değil. DirectX desteği getirmek ya da mevcut sürümü güncellemek için bile binlerce satır kod yazılması gerek. Çıkmış bir oyun için bu nadir yapılan bir şey.
Sonuç olarak kod yazılarak destek getirilebiliyor bu da yazılımsal bir destek olduğu anlamına gelmiyor mu zaten? Şahsen yazacakları kod biz kullanıcıların pek umurunda değil, verdiğimiz paralar onların umurunda değil belli ki. Zamanında kullanıcılar memnun değil diye oyunu baştan yapmış oyun firmaları var bunların sadece DirectX getirmesi gerekiyor.

Sonuç olarak kod yazılarak destek getirilebiliyor bu da yazılımsal bir destek olduğu anlamına gelmiyor mu zaten? Şahsen yazacakları kod biz kullanıcıların pek umurunda değil, verdiğimiz paralar onların umurunda değil belli ki. Zamanında kullanıcılar memnun değil diye oyunu baştan yapmış oyun firmaları var bunların sadece DirectX getirmesi gerekiyor.

İşte bu olay basit bir kod yazmak değil, oyunun birçok kısmını baştan yazmak gibi oluyor. Destek konusunda haklısınız. Satışını yapan firma desteğini de vermeli.

@Recep Baltaş
Sizin dediklerinizi Quantic Dream desteği söylüyor. Ekran kartınız güncel mi? Windows güncel mi? Cidden sadece bunu soruyorlar ve her şey güncel.
Benim de güncellemelerim her daim açık, Windows 1909 en son güncellemeler alınmış durumda. Nvidia için yeni bir sürücü yok, en güncel sürücü kurulu. Deneme olarak bilerek eski sürümü kurup denedim ancak onda da farklılık olmadı. Sorun oyun kaynaklı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı