Çözüldü Detroit Become Human "VK Error Device Lost" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
12
gasagsdasgd.png

Ekran kartı driverleri güncel. Oyuna giriyorum. 10 dakika geçiyor bu hatayı veriyor. Oyunda bazen sadece ses var fakat görüntü olmuyor. Sonra 1-2 dakika sonra bu hatayı veriyor.

Anlamadım bu nasıl iştir?

Ayarlarım hepsi orta-yüksek karışık genellikle orta ağırlıklı.

Çözüm
GTX 1660 ekran kartını aldım, sorun çözüldü. @Recep Baltaş'a ilk günden beri konuyu takip edip yardımcı olmaya çalıştığı için teşekkür ederim.
Hiçbir firma "Oyunu PC'ye çevirmeyi beceremedik, optimizasyonunu bir türlü ayarlayamadık. Siz en iyisi oyunu iade edin ya da almayın." demez. Tabi ki bunun gibi ifadelerle geçiştirecekler. Oyun PC'ye çıkalı daha yeni 2. ayına girdi. Zaman verin, zamanla sorunlar düzelecektir.

Oyunu şimdiden 2 kere bitirdim. Optimizasyon sorunu olduğu bir gerçek, 30 FPS'in üzerine çıkmadı, yersiz droplar çok yedim ama oyun daha yeni çıktı. Şans vermek gerek.

GTA 5 de ilk PC'ye çıktığında böyleydi. Çökmeler, optimizasyon sorunları, sunucu çökmeleri, laglar vs.. Ama şu an kimsenin GTA 5'e fiyasko dediğini göremiyorum, hala da övülüyor. GTA'nın geçtiği yoldan RDR 2 de geçti.

Bunlar geçici sorunlar. Paranızla rezil olmadınız merak etmeyin, Sony gibi bir firma adını lekelemeye izin vermez.
2 ay bu sorunları düzeltmek için yeterli bir süreç, oyun 2 kez update aldı neyini düzelttiler hiçbir fikrim yok çünkü oyunda hiçbir değişiklik yok. Açıkçası ben düzeleceğini sanmıyorum.

Hocam sen salak mısın?Ne düzeltilmesi? Bilinen sorunlarda böyle bir sorun mevcut değil. Zaten Quantic Dream ile görüştüğümüz zaman suçu bize atıyorlar. Bir de Quantic Dream, Sony'den ayrıldı. Senin kafan mı iyi? Gelmiş burada Sony falan yazıyorsun. Sence Sony PC'ye çıkan bir oyuna yayıncılık yapar mı?

Öncelikle kendinize gelin, kimseyle böyle konuşmaya hakkınız yok.

Bilinen sorunlarda böyle bir şey yok ne demek? 1 dakikanızı ayırsanız bu sorunu yaşayan yüzlerce oyuncu bulabilirsiniz.

Kafam güzel falan değil. Quantic Dream sizin deyiminizle Sony'den ayrılsa da oyunun altında hala Sony'nin imzası var. Ayrıca Sony olsun ya da olmasın yapımcı, ayağı yere basan bir firma.

Evet, Sony PC'ye oyun çıkarmaz, PlayStation'a da çıkarmaz. Sony oyun çıkartmaz ki, oyun yapıp çıkartması için firmaları bünyesine katar. Quantic Dream, Noughty Dog gibi onlarca firmayı bünyesine katıp onlara oyun yapması için iş ve bütçe verir. Bu firmaların yaptığı her oyunda Sony'nin de imzası vardır. İsterlerse yaptıkları oyunu çevirip PC'ye de çıkartırlar. Yine Sony'nin imzasını taşır bir şey değişmez. Yaptıkları tek şey oyunun platformunu değiştirmek olur.

Ayrıca yukarıda da bahsettim. Hiçbir firma "Biz yapamadık, edemedik,siz en iyisi oyunu almayın." Demez. Geçiştireceklerdir tabii. Ayrıca hangi oyun veya firma olursa olsun, eğer hatanın resmi bir çözüm yolu yoksa destek ekibi robot gibi aynı şeyi söyler bu bilinen bir gerçektir.

"Beceremediler" lafı için çok erken. PlayStation gibi değil hocam 1 makineye optimize edildi mi tüm kullanıcılara optimize olsun. Zaten PC platformuna yeni geçmiş bir firma, zaman geçsin o zaman konuşalım. PUBG gibi seneler geçse de hala optimizasyon ve buglar olsa neyse.

Neye sinirlendiğinizi anlamıyorum ama gereksiz ve cahilce bir çıkış yapmışsınız.

RX480 8GB + Ryzen 5 1600 ile ultra ayarda sıkıntısız oynadım. Arada FPS düşmeleri oldu ama 30 altı görmedim hiç. Oyunu oynayıp bitirdim umarım sorununuz çözülür.

Sorun hala devam ediyor mu? Güncelleme gelmişti en son işe yaramadı mı? Bunların bu oyunu adam edebileceğini hiç sanmıyorum ama... insan bekliyor işte :D

Vulkan 1.2 destekli sürücüye güncellediniz mi arkadaşlar? Hem NVIDIA hem de AMD için geçerli.

Öncelikle kendinize gelin, kimseyle böyle konuşmaya hakkınız yok.

Bilinen sorunlarda böyle bir şey yok ne demek? 1 dakikanızı ayırsanız bu sorunu yaşayan yüzlerce oyuncu bulabilirsiniz.

Kafam güzel falan değil. Quantic Dream sizin deyiminizle Sony'den ayrılsa da oyunun altında hala Sony'nin imzası var. Ayrıca Sony olsun ya da olmasın yapımcı, ayağı yere basan bir firma.

Evet, Sony PC'ye oyun çıkarmaz, PlayStation'a da çıkarmaz. Sony oyun çıkartmaz ki, oyun yapıp çıkartması için firmaları bünyesine katar. Quantic Dream, Noughty Dog gibi onlarca firmayı bünyesine katıp onlara oyun yapması için iş ve bütçe verir. Bu firmaların yaptığı her oyunda Sony'nin de imzası vardır. İsterlerse yaptıkları oyunu çevirip PC'ye de çıkartırlar. Yine Sony'nin imzasını taşır bir şey değişmez. Yaptıkları tek şey oyunun platformunu değiştirmek olur.

Ayrıca yukarıda da bahsettim. Hiçbir firma "Biz yapamadık, edemedik, siz en iyisi oyunu almayın." Demez. Geçiştireceklerdir tabii. Ayrıca hangi oyun veya firma olursa olsun, eğer hatanın resmi bir çözüm yolu yoksa destek ekibi robot gibi aynı şeyi söyler bu bilinen bir gerçektir.

"Beceremediler" lafı için çok erken. PlayStation gibi değil hocam 1 makineye optimize edildi mi tüm kullanıcılara optimize olsun. Zaten PC platformuna yeni geçmiş bir firma, zaman geçsin o zaman konuşalım. PUBG gibi seneler geçse de hala optimizasyon ve buglar olsa neyse.

Neye sinirlendiğinizi anlamıyorum ama gereksiz ve cahilce bir çıkış yapmışsınız.

Hocam sen konudan biraz uzak kalmışsın sanırım. Arkadaşın bilinen sorun dediği şey, kullanıcıların yaşadığı sorunların yanı sıra Quantic Dream tarafından bilinen sorunlar. Sorun düzelir demişsiniz ama hala sorun bazı AMD ve NVIDIA GPU'larda devam ediyor. Oyunu GTA 5 ile karşılaştırmanda saçma bence çünkü bu oyunun sorunu Grafik API'si ile. Oyuna başka API seçenekleri eklenmediği sürece hala bazı GPU'lar için düzeleceğini sanmıyorum.( DirectX'den bahsediyorum.) Allah'tan ben 20 TL'ye geçen sene indirmdeyken almıştım çok bir şey fark etmedi ama tam fiyat verip oynayamayanlara yazık olmuş.

Hocam sen konudan biraz uzak kalmışsın sanırım. Arkadaşın bilinen sorun dediği şey, kullanıcıların yaşadığı sorunların yanı sıra Quantic Dream tarafından bilinen sorunlar. Sorun düzelir demişsiniz ama hala sorun bazı AMD ve NVIDIA GPU'larda devam ediyor. Oyunu GTA 5 ile karşılaştırmanda saçma bence çünkü bu oyunun sorunu Grafik API'si ile. Oyuna başka API seçenekleri eklenmediği sürece hala bazı GPU'lar için düzeleceğini sanmıyorum.( DirectX'den bahsediyorum.) Allah'tan ben 20 TL'ye geçen sene indirmdeyken almıştım çok bir şey fark etmedi ama tam fiyat verip oynayamayanlara yazık olmuş.
Katılıyorum, oyun PC'ye çıkalı kaç ay oldu geçenlerde tekrar indireyim belki düzeltmişlerdir diye düşündüm ancak yine aynı. Bu oyunu düzeltmek için uğraş verdiklerini bile sanmıyorum. Nasıl olsa PS4 platformundan ekmeğini yediler :D Bundan sonra Quantic Dream'in hiçbir yapımına güvenip satın almam.

"Vk GET physical device Memory properties 2" sorunu yaşıyordum. Her şeyi denedim ancak düzeltemedim bir türlü.
Son olarak sistemi Windows 10'a yükseltince garip bir şekilde düzeldi ve şu an oynayabiliyorum.

VK_Error_Device_Lost hatasını bende alamya başladım, GTX 1050 ekran kartı, i5-8300H ve 8 GB RAM'lık bir cihazım var, çok güzel bi' şekilde oynarken bi' anda bu hatayı verdi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı