[Devam Ediyor] Civilization VI Türkçe Yama

Esskay

Picopat
1.png
2.png
48.png
47.png
46.png
49.png
50.png
51.png
52.png
53.png

Oyun güncelleme aldığı takdirde, linkte bulunan dosyalar da güncellenecektir. Güncel versiyona buradaki (Civilization VI Türkçe Yama 2023) bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Not: Bu Türkçe yama henüz test edilmemiş ve tamamlanmamıştır, ancak oyununuza herhangi bir olumsuz etkisi olmayacaktır. Eğer isterseniz indirip oynayabilirsiniz. Linkteki dosyaları her hafta güncelliyorum. Ayrıntılar kısmından hangi tarihte değişiklik yapıldığını görebilirsiniz.

Eline sağlık. DLC'ler var mı? Görüntülere koyduysan anlayamadım uzun süredir oynamıyorum da.

Yamanın dosyaları orjinal dosyalar (en_US) üzerinde değişiklik yapılarak hazırlanmış. Bu şekilde yama hazırladığınızda oyuna her yeni bir güncelleme geldiğinde sürekli yamayı güncellemek zorunda kalırsınız. Yeni eklenen ingilizce içerikler görünmez. Bu sorunu çözmek için Türkçe dilini, İngilizce dil dosyaları üzerine editleyerek değil de ekstra bir dil olarak eklemeyi denemelisiniz. 2 dosya ile yamayı sorunsuz bir şekilde hazırlayabilirsiniz daha önce çalışma yapmıştım bu konuda.

Base\Assets\Text klasörü içerisinde Vanilla*.xml şeklinde başlayan dosyaları göreceksiniz. Burada diğer dil dosyaları mevcut Türkçe dilini de buna benzer şekilde ekleyip .sql dosyasında da tanıtmanız gerekiyor. Bu şekilde yaptığınızda alttaki resimde olduğu gibi Türkçe yeni bir dil olarak eklenmiş olacak ve oyunun güncellemelerinde herhangi bir bozulma yaşanmayacaktır. Yeni eklenen içerikler boş string yerine İngilizce olarak gözükmeye devam edecektir.

Ekran Görüntüsü - 2023-06-06 03-08-56.png

Dil Seçeneği.png

Yamanın dosyaları orjinal dosyalar (en_US) üzerinde değişiklik yapılarak hazırlanmış. Bu şekilde yama hazırladığınızda oyuna her yeni bir güncelleme geldiğinde sürekli yamayı güncellemek zorunda kalırsınız. Yeni eklenen ingilizce içerikler görünmez. Bu sorunu çözmek için Türkçe dilini, İngilizce dil dosyaları üzerine editleyerek değil de ekstra bir dil olarak eklemeyi denemelisiniz. 2 dosya ile yamayı sorunsuz bir şekilde hazırlayabilirsiniz daha önce çalışma yapmıştım bu konuda.

Base\Assets\Text klasörü içerisinde Vanilla*.xml şeklinde başlayan dosyaları göreceksiniz. Burada diğer dil dosyaları mevcut Türkçe dilini de buna benzer şekilde ekleyip .sql dosyasında da tanıtmanız gerekiyor. Bu şekilde yaptığınızda alttaki resimde olduğu gibi Türkçe yeni bir dil olarak eklenmiş olacak ve oyunun güncellemelerinde herhangi bir bozulma yaşanmayacaktır. Yeni eklenen içerikler boş string yerine İngilizce olarak gözükmeye devam edecektir.

Eki Görüntüle 1808916
Eki Görüntüle 1808925
Evet, haklısın. En son güncellemede dosyalarda değişiklik yapılmıştı ve neredeyse baştan başlamam gerekiyordu. Ancak, bu sorunu çözmek için bir yöntem buldum ve yeni eklenen satırları çeviri yaptığım dosyaya kolayca ekleyebiliyorum.

Eki Görüntüle 1808916
Eki Görüntüle 1808925

Bahsettiğim program linki: Compare It! 4.0 -- file compare and merge tool helps in file comparison

Evet, haklısın. En son güncellemede dosyalarda değişiklik yapılmıştı ve neredeyse baştan başlamam gerekiyordu. Ancak, bu sorunu çözmek için bir yöntem buldum ve yeni eklenen satırları çeviri yaptığım dosyaya kolayca ekleyebiliyorum.
@Esskay kolayca ekleyebilmen sorun değil. Yarın bir gün sen bu çeviri işini bıraktığında ve oyuna yeni bir güncelleme gelirse vermiş olduğun emekler ya boşa gidecek ya da insanları eski sürümde oynamaya mecbur edeceksin. 😢 Dediğim yöntem çok zor bir yöntem değil hem profesyonel olarak iş yapmış olursun hem de sürdürülebilirliği olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı