C# DevExpress gridview dinamik tabloya veri kayıt etme nasıl yapılır?

Hocam zaten formu her defasında tekrar oluşturuyorum. Form sayfası dinamik olarak çalışıyor şuan. Burada şuanda yapmak istediğim oluşan formu doldurduktan sonra veri olarak sql veritabanındaki ilgili modüle kayıt etmek. Yani modüle ait yeni kayıt sayfası bu.

Hocam zaten formu her defasında tekrar oluşturuyorum. Form sayfası dinamik olarak çalışıyor şuan. Burada şuanda yapmak istediğim oluşan formu doldurduktan sonra veri olarak sql veritabanındaki ilgili modüle kayıt etmek. Yani modüle ait yeni kayıt sayfası bu.

Anladim, direkt modul tablosuna insert atmayi soruyorsun.

C# 'da bunu nasil yapiyorsun bilmiyorum, hic web gelistirme yapmadim Microsoft teknolojileriyle. Formu karsilayacak controller tarafinda generics ile yazilmis bir model objesi kullanabilirsin, sonra da field'lari type casting ile alabilirsin diye dusunuyorum.

Ya da dictionary<string,object> seklinde generic map kullanip insert scripti olusturabilirsin.

Eger kullandigin web framework'u klasik html form submit eventinden JSON serialize etme destegi sunuyorsa ( Java tarafinda kullaniyoruz bunu ) direkt JsonNode kullanabilirsin, boylece type casting isini de jackson marshalling sirasinda yapmis olur senin icin.

( jsonNode getType() fonksiyonu ile -> Object.GetType Method (System) )

Tekrar merhaba,

Hocam ilk size attığım çözüm kodunda yazan asp:literal etiketi içerisine c# tarafından form inputlarını yazdırıyorum. Bu literal içerisine yazdırdığım form inputlarını kullanıcı doldurduktan sonra kayıt ederken tekrar insert için okumam lazım. Literal içerisine yazdığımız kodları sql insert query kısmında nasıl okuyacaz. Bu konuda bir fikriniz varmı?

Geri
Yukarı