Devlet hastaneleri genel anestezi ile diş ameliyatı yapıyor mu?

Merhaba arkadaşlar, ağır dentofobim var ve 1 tane yirmilik dişim var üst damaktan serçe tırnağın yarısından bile az bir parça diş çıkmış içindeki gömülü söylemiyorum bile dişçi korkum var devlet hastaneleri genel anestezi ile diş ameliyatı yapıyor mu bilgisi olan veya tanıdığı olan bilgi verirse sevinirim.

Benimki Ek Bina'da yapıldı (dolgu ve kanal)

Genel anestezi olduğunuzda solunumunuzun kontrolünü kaybettiğiniz için entübe edilirsiniz, boğazınızdan aşağıya solunum borusu yerleştirilir. Ayrıca yutkunma vs reflekslerinizi kaybedersiniz, uyanmanız kendinize gelmeniz zaman alır.

Ağzınızda ameliyat yapabilmeleri için sürekli ellerini ve çeşitli aletleri sokacaklar. Her an yerinden çıkıp kritik durum yaratabilecek bir solunum borusu, 15-20 dklık işlem için uyanması kendine gelmesi 1 saatten fazla sürecek bir hasta kimse istemez. Siz de istememelisiniz.

Belki özel klinikte sedasyon vs şansınız olur onu bilemiyorum ama genel anestezi hayır. Sanmıyorum yapan yer olduğunu.

Merhaba arkadaşlar, ağır dentofobim var ve 1 tane yirmilik dişim var üst damaktan serçe tırnağın yarısından bile az bir parça diş çıkmış içindeki gömülü söylemiyorum bile dişçi korkum var devlet hastaneleri genel anestezi ile diş ameliyatı yapıyor mu? Bilgisi olan veya tanıdığı olan bilgi verirse sevinirim.

Yapmayacaklardır üniversite hastanelerinde de. Biz yapmıyoruz sadece çocuklara sedasyonla tedavi yapıyoruz.

Efendim gömülü 20 liğe peki yapılıyor mu? Genel anestezi veyahut dentofobimi nasıl yenebilirim? Çok korkuyorum diş hekiminden. Küçükken 2 doktor ayağımdan 2 doktor kolumdan tutup zorla dişimi çekmişlerdi o gün bugündür hâlâ devam ediyor.

Genel anestezi olduğunuzda solunumunuzun kontrolünü kaybettiğiniz için entübe edilirsiniz, boğazınızdan aşağıya solunum borusu yerleştirilir. Ayrıca yutkunma vs reflekslerinizi kaybedersiniz, uyanmanız kendinize gelmeniz zaman alır.

Ağzınızda ameliyat yapabilmeleri için sürekli ellerini ve çeşitli aletleri sokacaklar. Her an yerinden çıkıp kritik durum yaratabilecek bir solunum borusu, 15-20 dakikalık işlem için uyanması kendine gelmesi 1 saatten fazla sürecek bir hasta kimse istemez. Siz de istememelisiniz.

Belki özel klinikte sedasyon vs şansınız olur onu bilemiyorum ama genel anestezi hayır. Sanmıyorum yapan yer olduğunu.

Efendim gömülü 20 liğe peki yapılıyor mu genel anestezi veyahut dentofobimi nasıl yenebilirim çok korkuyorum diş hekiminden küçükken 2 doktor ayağımdan 2 doktor kolumdan tutup zorla dişimi çekmişlerdi o gün bugündür hayla devam ediyor.
Gömülü 20’liğe de yapmazlar. Fobilerin çözümü de terspi oluyor genelde. Psikolog veya psikiyatriste başvurmak lazım.

Merhaba arkadaşlar, ağır dentofobim var ve 1 tane yirmilik dişim var üst damaktan serçe tırnağın yarısından bile az bir parça diş çıkmış içindeki gömülü söylemiyorum bile dişçi korkum var devlet hastaneleri genel anestezi ile diş ameliyatı yapıyor mu bilgisi olan veya tanıdığı olan bilgi verirse sevinirim.
Ne yaptın bu konu da 20 liklerim beni bıçaklıyor resmen. Hala birsey yapmadıysan bu konu da Senin sadasyona ihtiyacın var genel anestezi fazla diş icin. Ama devlette yapıcaklarini sanmiyorum sadasyonu.ben gömülü dislerimin ağrıdıklarına bile zor inandırdım devletteki doktorları(biri 90 derece gömülüymus) üni hastanesine gidicem yarın

Ne yaptın bu konu da 20 liklerim beni bıçaklıyor resmen. Hala bir şey yapmadıysan bu konu da senin sadasyona ihtiyacın var genel anestezi fazla diş icin. Ama devlette yapacaklarini sanmiyorum sadasyonu. Ben gömülü dislerimin ağrıdıklarına bile zor inandırdım devletteki doktorları(biri 90 derece gömülüymus) üniversite hastanesine gideceğim yarın ajsflksakjfagkjh.

Ben özele gittim ve genel anesteziyle tüm 20liklerim tek seansta alındı şu anda harika geçiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı