Devlet lisesi ile kolejin farkı

Demir.kan

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, ben Anadolu lisesinde 11. sınıf sayısal öğrencisiyim. Benim arkadaşlarım kolejde 11.sınıf sayısal bölümünde. Bugün karşılaştığımızda hangi dersler var dediğimde bana 8 saat matematik 6 saat Türkçe ve ek olarak geometri görüyorlar biz ise 6 saat mat 6 saat edebiyat 2 saat tarih 2 saat resim 2 saat beden 2 saat felsefe görüyoruz. Benim arkadaşlarımdan bunları öğrendiğimde içim gitti biz 9. sınıfta geometri görmezken onlar temelden geometri görüyorlar ve sayısal ders ağırlıklı. Ben ise sayısalda olduğum halde YKS sınavından sorumlu olmadığım dersleri giriyorum ve üstüne sözel derslerdeki hocalar aşırı zorluyor sayısala ayıracağım vakitler sözele ayırmış oluyorum. Arkadaşlar biz 2023 YKS veya herhangi bir zamanda YKS'ye girdiğimizde bu kişilerle gireceğiz bizim onları hem yakalayıp hem geçmek için kendimize ayırdığımız zamanlardan kısarken onların başta temeli olması ve kendilerine vakit ayıracak vakti olması biz gariban devlet lise maduru öğrencileri koyuyor. Siz bu konu hakkında ne düşünyorsunuz? Onları geçebilmek için ne gibi taktikler planlar yapmalıyız?

@917382, yahu ülkenin üniversitesinin diploması bile çoğu yurt dışı ülkesinde geçmiyor. Adamlar liseye mi bakacak? Şaşırdım açıkçası :D

okula 10.sınıfın 2.döneminden beri adam akıllı hiç uğramayan bir arkadaşımız vardı kolejimizde. Takdir alarak geçti...

Yeni konular

Geri
Yukarı